Co s rebelujícím Balem? Konečné slovo musí učinit Zidane

Čas 20. 11. 2019, 16:35 | Autor Laša | Zdrojas.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Když Gareth Bale křepčil s velšskou vlajkou a nevhodným nápisem „Wales. Golf. Madrid. – In that order.“, zřejmě si v návalu emocí plně neuvědomil, že již ve čtvrtek se bude hlásit Zidanovi ve Valdebabas, kde bude vrcholit příprava týmu před sobotním utkání proti Realu Sociedad.

Kolem Velšana je v posledních týdnech a měsících hodně rušno. Bohužel to není kvůli jeho fotbalovým výkonům. A pokud ano, pak v negativní rovině. Chladné vztahy s trenérem Los Blancos, snaha vynutit si lukrativní přestup do Číny, golf… A nyní jasná demonstrace toho, co pro Garetha Balea znamená Real Madrid.

Zatímco by velšský hráč měl pracovat především na tom, aby své vztahy v klubu „normalizoval“ a uklidnil vášně kolem své osoby, místo toho činí přesný opak. Naposledy nastoupil za Real Madrid před 46 dny (5. října proti Granadě).

Od té doby ani jednou netrénoval s celým týmem, připravoval se maximálně individuálně či v tělocvičně. Klub slovy Zinedina Zidana vydal prohlášení, že je to kvůli zdravotním problémům. Nespecifikoval však, o jaké důvody jde, protože Bale využil svého práva a zakázal Realu zveřejňovat informace o jeho zdravotním stavu. Již na tom je něco v nepořádku.

Další otazníky se objevily poté, co se zdravotními problémy laborující Bale odcestoval na dva kvalifikační zápasy Walesu a v obou nastoupil od počátku. Od hráče, který před tím vynechal šest zápasů Los Blancos, je to vcelku zvláštní. Pro obě strany by bylo zřejmě nejlepší, kdyby se v lednovém přestupovém termínu jejich cesty rozešly.

Jenže co do té doby? Rozhodnout musí Zinedine Zidane. Ale za situace, kdy se na levé straně ofenzivy Los Blancos usídlil Eden Hazard, a kdy na pravé straně má Zidane z čeho vybírat – Rodrygo, Vinícius, Lucas, Brahim – to na příliš velkou porci minut pro Balea nevypadá. V pátek zveřejní Real Madrid svoji nominaci na sobotní utkání, kdy od 21:00 bude hostit na Santiago Bernabéu Real Socieadad. To se ukáže, zda francouzský kouč vezme velšského hráče na milost, či zda mu dá pocítit, že takto se hráč nosící bílý dres zkrátka chovat nemůže! 

Další možností je, že Bale bude vytrestán tak, že bude nastupovat za rezervní Castillu. Přeřazení do B-týmu by pro hráče jeho formátu bylo jistou potupou. A poslední možností, s níž Real Madrid a Zidane mohou operovat, je nechat Balea mimo tým s tím, že do lednového přestupového období již do žádného utkání nezasáhne. 

Měl by Zidane vzít Balea na milost a nechat jej hrát v sobotu proti Sociedadu?

Ano - má velké fotbalové kvality (Počet hlasů: 68)
68

Ne - nechat jej pár zápasů na lavičce (Počet hlasů: 55)
55

Ne - přeřadit do Castilly (Počet hlasů: 259)
259

Ne - vyřadit natrvalo z kádru (Počet hlasů: 169)
169Celkem hlasovalo: 551

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!