Real Madrid nesouhlasí s odehráním ligového utkání v Miami

Čas 12. 11. 2019, 20:37 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Po roce se situace opět opakuje. Zatímco loni se v zámoří měl odehrát zápas mezi Gironou a Barcelonou, letos vedení La Ligy plánuje, aby se utkání mezi Villarrealem a Atlétikem Madrid hrálo 6. prosince v Miami. Proti tomu však protestuje Real Madrid.

Prezident La Ligy Javier Tebas trval na tom, aby se k utkání 16. kola vydaly týmy Villarrealu a Atlétika do Miami. Vedení Realu Madrid však prezidentovi nejvyšší španělské fotbalové soutěže odeslalo dopis, v němž vyjádřilo nesouhlas s takovýmto záměrem.

Podle deníku Marca Real v dopise argumentoval tím, že přesunutí utkání do Spojených států amerických bude nevýhodou pro jeden z týmů, zatímco druhý by z toho mohl těžit. Hrát by se mělo dle ligového losu ve Villarrealu. Je tedy jasné, který z týmů měl být podle vedení Los Blancos tímto zvýhodněn. Atlético by se tímto vyhnulo utkání na půdě těžkého soupeře.

Proti odehrání utkání Villarreal – Atlético v Miami je taktéž prezident RFEF Luis Rubiales. Gianni Infantino, který stojí v čele FIFA, se vyslovil v tom smyslu, že vedení jakékoliv fotbalové soutěže nemůže týmům nařídit odehrání vzájemného utkání v cizí zemi.

Deník Marca si ještě v úterý ověřil, že stanovisko FIFA je v této věci neměnné. Mezinárodní fotbalová asociace odmítá posvětit odehrání zápasu La Ligy ve Spojených státech.

La Liga již mezitím zveřejnila jízdní řád 16. kola. Zápas Villarreal – Atlético Madrid by se měl hrát v pátek 6. prosince od 22:00 SEČ, což znamená, že by se v Miami hrálo od 16:00. Páteční zápasy La Ligy přitom tradičně začínají již o hodinu dříve, tedy v 21:00.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!