POLEMIKA: Fanoušci Realu Madrid a jejich nesmyslné problémy

Čas 07. 11. 2019, 09:40 | Autor Hleďas
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Realu Madrid to poslední dobou konečně začalo šlapat. Důkazem budiž dvě drtivé výhry během jednoho týdne a 4 čistá konta v řadě. Bezbranková remíza s Betisem byla spíše důsledkem nemohoucnosti v zakončení než špatné hry. Nebyli by to však fanoušci Realu, aby si v lepších chvílích sezony nedokázali uměle vytvořit zástupný problém, který je třeba řešit. Konkrétně mám na mysli Sergia Ramose aka exekutora pokutových kopů.

Dlouhá léta byly penalty v Realu Madrid monopolem Cristiana Ronalda. S odchodem portugalské hvězdy se všeobecně očekávalo, že tato zodpovědnost připadne na některého ofenzivního hráče – na Karima Benzemu nebo Garetha Balea. Ani jedna z útočných hvězd se však na zahrávání penalt necítila a tak se této povinnosti chopil kapitán a stoper Sergio Ramos.

Od začátku sezony 2018/2019 zahrával španělský stoper za Real Madrid 10 pokutových kopů a proměnil jich hned 9 (včetně té opakované ze zápasu proti Leganés). To je úspěšnost 90 %. Jen pro porovnání, úspěšnost Lionela Messiho za celou jeho kariéru je zhruba 77 %, Cristiano ji má o něco vyšší – 83 %. Sergio Ramos se tedy (minimálně poslední dvě sezony) může chlubit statistikou, která je znatelně lepší než statistiky dvou nejlepších střelců uplynulé dekády.

Přesto se stále ozývají pochybovačné hlasy, které říkají, že by El Capitano neměl penalty kopat. Důvod se vždycky najde – Benzema je útočník, takže by je měl kopat on, Hazard potřebuje dávat góly, Rodrygo mohl mít za 14 minut hattrick. Příští zápas pravděpodobně bude potřebovat sebevědomí zvednout Courtois. Ano, včera klidně mohl jít penaltu kopat Rodrygo. Odehrávala se však 14. minuta utkání, Real vedl 2:0 a stále nebylo nic rozhodnuto. Pokud by Rodrygo nedal, fanoušci by tým kritizovali, že situaci podcenil. Sergio Ramos penalty kope v Realu Madrid i španělské reprezentaci a kope je s naprostým přehledem. Jeho panenkovské dloubáky jsou vyhlášené a proti brankářům tak díky nim má psychickou výhodu. Proto nechápu kritiku, která se po každé proměněné penaltě na Ramose svalí. Dokud je kope tak, jak je kope, ať je klidně nejlepším střelcem Realu Madrid. Královský klub má spoustu problémů, ale situace ohledně exekuce penalt k nim rozhodně nepatří.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (38 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!