Akademie Realu jako největší exportér v Evropě. V roce 2019 hrálo v top ligách 39 hráčů

Čas 28. 10. 2019, 10:30 | Autor podvinho
José Callejón ještě v dresu Realu Madrid
José Callejón ještě v dresu Realu Madrid

Akademie Realu Madrid produkuje v posledních letech velké množství kvalitních fotbalistů. Přestože se většina z nich neprosadí v prvním týmu Bílého baletu, v Evropě hrají důležité role. To dokazuje zajímavá statistika za kalendářní rok 2019.

Real Madrid je statistiky největší exportér hráčů v Evropě. V průzkumu CIES se počítali hráči, kteří v daném klubu strávili minimálně 3 roky vě věku 15 - 21 let.

V roce 2019 hrálo v evropských top pěti ligách (La Liga, Premier League, Seria A, Bundesliga, Ligue 1) hned 39 bývalých hráčů Realu, kteří prošli zmiňovaným kritériem. Na druhém místě skončila Barcelona (34 hráčů), třetí pak byl Olympique Lyon (30 hráčů).

Mezi hráči, kteří prošli Realem Madrid, najdeme fotbalisty různých kategorií. Od dnes již zkušených borců jako Dani Parejo, José Callejón či Pablo Sarabia až po velké talenty Sergia Reguilóna a Achrafa Hakimiho.

Z aktuálních členů prvního týmu Realu se započítávají Dani Carvajal, Lucas Vázquez, Mariano a také Raphaël Varane, který přišel do klubu již ve svých osmnácti a těsně tak stihl limit.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!