Ceballos: V Realu Madrid jsem si fotbal neužíval. Mým cílem je mistrovství Evropy

Čas 09. 10. 2019, 11:31 | Autor podvinho | Zdrojas.com
Dani Ceballos
Dani Ceballos

V létě opustil Real Madrid a na roční hostování zamířil do Arsenalu. Záložník Dani Ceballos si zatím angažmá v Premier League pochvaluje a věří, že mu pomůže k jeho velkému snu - nominaci na EURO 2020.

Madridský deník AS přišel se zajímavou statistikou. Za působení Zinedina Zidana jako hlavního trenéra Realu Madrid odehrál Dani Ceballos pouze 16 % z maximálního možného počtu minut. Není divu, že tohle španělskému záložníkovi nestačilo a v létě se rozhodl změnit působiště.

„Kvůli nízkému počtu minut jsem ztratil šanci jet na mistrovství světa. To nechci opakovat. Mým cílem je si fotbal opět užívat, hrát co nejvíce zápasů a být na mistrovství Evropy,“ řekl upřímně Ceballos. „V posledních dvou letech jsem si fotbal neužíval,“ doplnil.

Teď je tomu prý jinak. „V Arsenalu jsem nastoupil již do deseti zápasů, ve kterých jsem ukázal, jak dokážu hrát. Trenér Emery mi věří. Udělal jsem dobrý krok,“ měl jasno Španěl.

Faktem je, že u Gunners dostává prostoru více, ačkoliv se stále nestal jasným členem základní sestavy. Trenér Unai Emery ho zatím využil v 57 % možného času.

„Premier League je hodně odlišná, je fyzicky náročnější. To je pro mě dobře, mohu se v tomto směru hodně zlepšit. Jsem v Arsenalu šťastný. Jít do Anglie bylo pro mě důležité rozhodnutí,“ tvrdil Ceballos.

Tak jako tak, Real si je Ceballosových kvalit dobře vědom, protože hostování v Arsenalu je bez opce. Po konci aktuální sezony se tedy španělský středopolař vrátí do Realu a pak se rozhodne o jeho budoucnosti.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!