Slabý střed zálohy a mladé naděje aneb Jak vypadá kádr Realu Madrid na příští sezonu

Čas 01. 08. 2019, 16:38 | Autor Hleďas | Zdrojmanagingmadrid.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Real Madrid má za sebou neúspěšnou sezonu, která pro něj skončila už v březnu. Florentino Pérez a spol. tak měli dostatek času na to okysličit kádr, přivést nové hvězdy a zaručit, že Real Madrid bude tuto sezonu zpět na fotbalovém vrcholu. Z výsledku jsme však zatím rozpačití.

Po hrůzostrašné sezoně protkané neúspěchy jsou všichni Madridistas natěšení na novou sezonu, ve které očekávají rapidní zlepšení. Florentino Pérez se vrátil ke svým starým způsobům a zase jednou rozjel pořádný kolotoč na přestupovém trhu. Překonal svůj výdajový rekord z roku 2009 a do týmu přivedl velké hvězdy, z nichž největší je bezesporu belgický šikula Eden Hazard.

Florentino však stále myslí hlavně jako byznysmen a snaží investovat tak, aby se mu částka po nějaké době vrátila, v ideálním případě několikanásobně větší. Do týmu plného zkušených třicátníků, tak přivedl dravé mládí v osobách Edera Militaa z Porta, Luky Joviće z Frankfurtu nebo Ferlanda Mendyho z Porta.

Nemůžu si pomoci, ale přestupové období Realu ve mně zkrátka nadšení nevyvolává, ať zpočátku vypadalo jakkoliv slibně. Základní sestava při současné konstelaci zůstává stejná, jedinou změnou bude přítomnost Edena Hazarda. Belgický fotbalista je samozřejmě jedním z nejlepších hráčů světa, otázkou však zůstává, zda dokáže sám rozpohybovat tým, který se v minulém ročníku hýbal podobnou rychlostí jako automobily na D1. Ostatní posily spíše rozšiřují kádr a mají vytvořit tlak na stárnoucí veterány, se kterými se však stále pravděpodobně počítá do základu. Nikdo ovšem nemládne a tak je těžké si představit, že Ramos, Modrić nebo Marcelo vystoupají po příšerné sezoně opět na vrchol.

Samostatnou kapitolou jsou talentovaní mladící, kterých Real Madrid má opravdu velké množství. Rodrygo, Vinícius, Kubo nebo Brahim Diaz slibují nadějnou budoucnost, ale na tu již Real Madrid bohužel čekat nemůže.

Přes všechny posily a nadějné mladíky však minulá sezona stále není zapomenuta a ohledně soupisky Realu Madrid panuje velké vzrušení. Kdysi nepřekonatelná záloha, která strašila všechny, kteří proti ní měli nastoupit, minulý rok neuvěřitelným způsobem zchřadla, ale posílení stále nikde. Naopak – oproti minulé sezoně ještě oslabila a vedle obvyklého trojlístku moc dalších alternativ nepřináší.  Záleží tedy na tom, jestli Pérez splní Zidanův sen a do zálohy koupí dalšího hvězdného hráče, nebo bude muset Zizou zalovit ve svém rybníčku a ke Kroosovi, Casemirovi a Modrićovi přidat například Jamese nebo Isca. Ke vší úctě k Valverdemu, na první tým Realu Madrid nyní nemá kvalitu a potřeboval by hostovat a hlavně hrát – nejlépe v týmu ze středu tabulky.

Velký otazník nám vyvstává na brankářském postu. Thibaut Courtois přišel po skvělém výkonu na světovém šampionátu, kde byl zvolen nejlepším brankářem turnaje. V minulé sezoně se však i on svezl s podprůměrnými výkony svého týmu a očekávanou nadstavbu nepřinesl. Real Madrid nutně potřebuje, aby se opět stal tím brankářem, kterým byl na Mistrovství světa v roce 2018. Tím brankářem, který přiměl Florentina rozbít pokladničku, přestože již v bráně měl prověřeného a úspěchy ověnčeného Keylora Navase.  Courtois to má samozřejmě velice složité, do Realu Madrid totiž přicházel tak trochu jako nepřítel. Přes své nesporné kvality a úspěchy to byl muž, který měl nahradit oblíbeného brankáře, který je jedním ze symbolů zlaté éry klubu. Vzhledem k tomu, že Courtois sympaticky prostě nepůsobí a asi ani nikdy působit nebude, jedinou jeho možností, jak na svou stranu získat náročné fanoušky Merengues, je předvádět špičkové výkony.

Real Madrid je útočný tým. Ofenzivu má zabudovanou ve své DNA. Odpovídá tomu i taktiky Zidana, ve které oba beci mají velmi ofenzivní úkoly a občas (u Marcela většinou) se stává, že chybí vzadu. Proto je klíčové, aby brankář Realu Madrid byl schopný kvalitně vyběhnout, přesně rozehrát a zastavovat protiútoky. A zde má Courtois potenciál být pro tým prospěšnější než Navas, jehož největší silou je úžasný reflex a skvělé zákroky na čáře.

Je nezbytné, aby všechny tyto body Courtois splňoval, jinak si může balit tašky. Pro Thibauta je tato sezona zlomová, musí v ní dokázat, že má skutečně kvalitu na to, aby mohl dělat jedničku v Realu Madrid. Poslední roky ukazují, jak důležité je mít v týmu kvalitního brankáře. Příkladem za všechny nechť je Liverpool, který se stal po příchodu Allisona Beckera opravdu top klubem, který vyhrál Ligu mistrů.

Z výše uvedeného vyplývá, že Real Madrid má problém v každé jednotlivé řadě. Obrana je sice kvalitní, ale její členové stárnou a nevyhýbají se hloupým chybám. Záloha je zoufale úzká, 2 z jejích 3 členů navíc nejsou zrovna dribléři a tomu třetímu je již 34 let. V útoku je spoustu talentu, který však musí ještě dozrát a to může nějaký čas trvat.

Jak jsi spokojen s přestupovým obdobím Realu Madrid?

1 - skvěle jsme doplnili kádr a budeme válec (Počet hlasů: 37)
37

2 - skvěle jsme posílili, ale zároveň jsme prodali kvalitní hráče (Počet hlasů: 38)
38

3 - mohlo to být lepší i horší (Počet hlasů: 165)
165

4 - něco málo se povedlo (Počet hlasů: 299)
299

5 - Sparta (Počet hlasů: 68)
68Celkem hlasovalo: 607

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!