Ferland Mendy: V 15 letech nemohl chodit. A teď? Stávám se hráčem Realu Madrid

Čas 19. 06. 2019, 23:24 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Ferland Mendy
Ferland Mendy

Během prezentace na Santiago Bernabéu, kdy byl Ferland Mendy představen fanouškům i novinářům jako nový hráč Realu Madrid, se mladý francouzský bek rozpovídal o své minulosti i o tom, co pro něj přestup do Madridu znamená.

Real Madrid. „Mám velkou radost, že mohu být v nejlepším klubu na světě. Doufám, že zde vyhraji mnoho titulů. Jsem tu, abych se učil od nejlepších. Chci pro tento klub udělat maximum. Real Madrid vám může dát hodně, včetně nové cesty, po které se bude ubírat váš život.

Operovaný kyčelní kloub. „Nechtěl bych hovořit o nějakých komplikacích, ani se na to takto nedívám. Byla to záležitost, která mi dala velkou touhu a ambice. Nikdy jsem nesklonil hlavu. Věřil jsem svým snům a ten se mi dnes splnil.

Zidane. „Ještě jsem s ním nehovořil. Doufám, že se tak brzy stane. Bylo důležité, že se do klubu vrátil. Je pro mě velkou ctí, že mohu nosit stejné barvy s legendou, jakou je Zinedine Zidane. Je to pro mě trochu zvláštní, protože jsem Zidana sledoval už jako malé dítě.

Cena. „Myslíte, že mě částka, kterou za mě Real dal, bude svazovat? Já bych nemluvil o tlaku. Beru to tak, že se oba kluby takto mezi sebou dohodly. Na částku nemyslím. Jen na to, abych pro Real ze sebe odvedl to nejlepší.

Varane. „S ním jsem již hovořil. Gratuloval mi k tomu, že se připojuji k nejlepšímu klubu na světě. Řekl mi také, že mi se vším pomůže.

Pogba a Mbappé. „Proč ne? Oba jsou to kvalitní hráči. S nimi jsem ale o Madridu nehovořil. Jen s Varanem.

Překonání. „Když mi bylo 15 let, řekli mi doktoři, že už nikdy nebudu chodit. Byl jsem tehdy na invalidním vozíku. Sedm měsíců jsem strávil v nemocnici a nemohl chodit. A dnes? Podívejte. Stojím tady před vámi jako hráč Realu Madrid. Je to pro mě neuvěřitelné.

Marcelo. „Doposud jsme se nepotkali, ani jsme spolu nehovořili. Budu se s ním potkat, mluvit s ním. Jsme oba hráči Realu Madrid, a já nyní nevím, co vše se může stát. Bude to trenér, který bude dělat rozhodnutí o sestavě. Nevím, jaké plány má Zinedine Zidane, co od nás bude vyžadovat. Jsem rád, že jsem součástí Realu Madrid. Jsem si jistý, že Marcelo v Realu udělal velkou kariéru.

Reakce na zájem Realu Madrid. „Nejprve jsem tomu nechtěl věřit. Je to úžasný klub. Je pro mě skvělé, že tu mohu být nyní s vámi.

Dnešní pocity. „Byl jsem velmi nervózní a ve velkém stresu. Nyní začínám věřit tomu, že jsem se stal hráčem Realu Madrid.

Jeho styl. „Začal jsem jako útočník a křídlo, poté jsem se přesunul na pozici defenzivního záložníka. Nyní jsem na levém kraji obrany. Ve Francii jsme hodně bránili. Uvidíme, jak si povedu v La Lize, je to trochu jiná soutěž. Věřím, že to zvládnu.

Spoluhráči. „Upřímně? Těším se úplně na všechny. Sergio Ramos, Karim Benzema… Takhle bych mohl jmenovat všechny.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!