Hráči na hraně ve Vallecanu: Bale opět zklamal, Ceballos ukázal, že na Real nyní nemá

Čas 30. 04. 2019, 13:05 | Autor podvinho
Gareth Bale
Gareth Bale

Hned několik hráčů, o jejichž letním odchodu se v posledních týdnech a měsících živě spekuluje, dostali možná jednu z posledních šancí přesvědčit Zinedina Zidana o tom, že by měli být součástí Realu Madrid i pro další sezony. Jak si na půdě Vallecana „hráči na hraně“ vedli?

Gareth Bale

První jméno je na ráně. Gareth Bale měl být tahounem a hlavní hvězdou mužstva, tuto roli ale v této sezoně absolutně nedokázal naplnit. Na hřišti si ho skoro ani nevšimnete, málokdy udělá opravdu pěknou akci, dozadu také příliš nepomáhá. To byl i případ utkání na hřišti Raya. Navíc neproměnil obrovskou šanci za stavu 0:0 (ačkoliv by gól nakonec neplatil, protože rozhodčí dal domácím na základě VAR penaltu). Je prakticky jasné, že Baleova éra v Realu Madrid se chýlí ke konci.

Jesus Vallejo

Právě on přidržel domácího útočníka a Vallecano kopalo spornou penaltu. Na druhou stranu předvedl mnoho dobrých obranných zákroků a to musel hodně bránit za nezodpovědného a špatně hrajícího Marcela. V posledních dvou utkáních naznačil své možnosti. Nedá se ovšem přehlédnout, že zranění jeho potenciál obrovsky ničí. Real se na něj jen těžko může dlouhodobě spolehnout. Ve Vallecanu nicméně nevyhořel.

Marcos Llorente

V této sezoně jsme ho viděli zahrát lepší zápasy, herní absence na něm byla znát. Proto si v některých chvílích možná tolik nedovolil a volil jednodušší přihrávky. Na jeho obranu - vedle sebe měl mimořádně špatného Modriće a průměrného Kroose. Snažil se, oběhal hodně prostoru, vybojoval pár míčů. Potenciál v něm prostě je.

Dani Ceballos

Jak by řekla Jolanda: Velký špatný! Ceballos měl být v tomto utkání vzhledem k rozestavení klíčovou spojkou mezi zálohou a útokem, ale nic vymyslet nedokázal. Nepřišel od něj kvalitní centr ani dobrá průniková přihrávka. Ve hře nebyl vidět. Proto byl jako první střídán a jeho výraz naznačil, že sám dobře ví, že jeho čas se asi nachýlil. Tato sezona ukazuje, že zatím nemá na to být tahounem Realu.

Mariano

Snažil se, dával do zápasu srdce. Někdy ale možná až přehnaně, každou chybou se posílá níž. Když už konečně dostal míč za obranu a skvěle proměnil, mával se ofsajd. Nic naplat, Mariano prožívá velmi špatnou sezonu. Na jeho obranu je potřeba říct, že příliš kvalitních míčů od zálohy ani krajních obránců nedostal. V Lyonu v minulé sezoně ukázal, že střílet góly umí. Potřebuje ale důvěru a kvalitní servis. Ani jedno v Realu nemá, a proto je dost možné, že sedmička bude po roce znovu měnit majitele.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!