Solari prozatím zůstane na lavičce Realu Madrid. Jeho osud je ale zpečetěn

Čas 08. 03. 2019, 11:14 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Santiago Solari
Santiago Solari

Sezóna je ztracená. To již otevřeně připouští každý v Realu Madrid. Ve čtvrtek se proto sešli dva nejvýše postavení muži Bílého baletu. Prezident Florentino Pérez a generální ředitel José Ángel Sánchez, aby prodiskutovali všechny možné varianty, které klub nyní má.

Konec Solariho je definitivní. Ani o tom již nikdo nepochybuje. Otázkou ale zůstává, na jak dlouho Santi tým ještě povede. Být to jen na Florentinu Pérezovi, byl argentinský kouč odvolán již během středeční noci.

Jeho vyhazov ale blokuje jediná věc. Real Madrid prozatím nemá přesně stanoven další postup. Odvolat Solariho je věc jednoduchá. Mnohem složitější je přijít na trenéra, který by sezónu dokončil. Santiago Solari tak povede tým i v nedělním utkání ve Valladolidu, ačkoliv již nemá důvěru vedení, což je velmi schizofrenní situace.

Real Madrid operuje se dvěma hlavními jmény. José Mourinho a Zinedine Zidane. Většina lidí z vedení by si přála návrat veleúspěšného Francouze. Potíž je v tom, že Zizou vyloučil návrat v této době. Nejdříve by byl ochoten se týmu ujmout po skončení této sezóny.

José Mourinho by návrat na lavičku Los Blancos pravděpodobně přijal, ačkoliv lidé kolem něj ve čtvrtek popíralo kontakt s Realem. Část vedení Realu ale není přesvědčena o správnosti angažování portugalského stratéga.

Jaké jsou tedy alternativy Realu Madrid? V zásadě jen dvě. Místo Solariho povolat trenéra z vlastních zdrojů, ostatně jako již dříve Bílý balet učinil, když místo Beníteze angažoval Zidana, či po vyhozeném Lopeteguim právě Solariho.

Tento trenér by pak se ctí dokončil sezónu, přičemž by měl za úkol vybojovat 2. místo. V létě by pak Real dovedl Zidana, nebo jiného věhlasného kouče. Kromě Zizoua padají jména jako Klopp, Allegri nebo Pochettino.

Druhou možností je, že by Real přesvědčil k návratu Josého Mourinha. Portugalec ale určitě nepřijme roli nějaké záplaty na tři měsíce. Pokud už by se měl do Madridu vrátit, usiloval by jistě o to aby u týmu pokračoval i v další sezóně.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (21 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!