ANKETA: Fanoušci mají jasno. Za krizi Realu Madrid může Florentino Pérez

Čas 07. 03. 2019, 14:58 | Autor Laša | Zdrojas.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Deník As nechal na svých stránkách hlasovat fanoušky o tom, co je dle jejich názoru příčinou letošní zpackané sezóny Realu Madrid. 71 % z nich si myslí, že hlavním viníkem je samotný prezident Florentino Pérez. Hlasovat v anketě můžeš i ty dole pod článkem!

Fanoušci dostali na výběr ze tří možností. Kromě prezidenta Los Blancos skončil na druhém místě tým. 19 % hlasujících si myslí, že za špatné výsledky nesou v prvé řadě odpovědnost samotní hráči, či přesněji hlavní opory, které se nesetkaly s formou.

Zbylých 10 % pak neúspěch dává za vinu trenérskému štábu. Podle těchto fanoušků nebyla dobrá ani sázka na Julena Lopeteguiho, pak ani na Santiaga Solariho.

Dle většiny fanoušků, kteří viní Péreze, je motiv jasný. Špatná přestupová politika a šetření. Real Madrid za poslední 4 roky utratil „jen“ 360 milionů eur, což je o více než polovinu méně než Barcelona, která za stejné období vynaložila za přestupy částku 797 milionů eur.

V tomto ohledu je Real dokonce horší, než tradičně skromnější Atlético, které za nové hráče dalo za zmíněné období 460 milionů eur. Paradoxní na celé situaci je rovněž fakt, že Real Madrid přivedl více nových hráčů než oba jeho hlavní rivalové.

Fanoušci, kteří vinili hráče, mají výtky hlavně k oporám, které absolutně nezvládly poslední tři zápasy. Nejčastěji skloňovaná jména? Gareth Bale, Toni Kroos, Luka Modrić, Karim Benzema, Thibaut Courtois a Casemiro, který si ale v žádném nezahrál.

Mezi nejlépe hodnocené hráče mezi fanoušky naopak patří trio, které před by před rokem v základní sestavě Los Blancos čekal málokdo – Vinícius Júnior, Marcos Llorente a Sergio Reguilón.

Zbylých 10 % hlasovalo pro trenéry. Větší vina se spíše dávala Santiagovi Solarimu. Fanoušci mu mají za zlé jeho špatná rozhodnutí – rozhádání se s Iscem, neustálé dávání příležitostí Baleovi a odstavení Keylora Navase.

Část fanoušků ale oceňuje Solariho sázku na některé mladé hráče. Nejvíce na zmíněné trio Llorente, Vinícius a Reguilón.

A jaký názor máš Ty? Hlasuj v anketě!

Kdo je podle tebe nese hlavní tíhu odpovědnosti za současnou krizi Realu Madrid?

Hráči (Počet hlasů: 73)
73

Julen Lopetegui a Santiago Solari (Počet hlasů: 65)
65

Florentino Pérez (Počet hlasů: 494)
494Celkem hlasovalo: 632

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!