Marcelo v sestavě je slabinou Realu Madrid. Soupeři to dobře vědí!

Čas 17. 02. 2019, 21:24 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Marcelo
Marcelo

Real Madrid prohrál s Gironou a kritika se valí na všechny hráče. Na jednoho ale obzvlášť. Za jednoho z hlavních viníků byl označen Marcelo. Ten si nepohlídal své místo, když Portu napřahoval ke druhé a vítězné brance Katalánců.

Od Eusebia Sacristána to byl velice chytrý trik. O přestávce provedl změnu v rozestavení týmu tak, aby se Portu přesunul na pravé křídlo, kde se měl střetávat s Marcelem. Plán, který letos využilo proti Realu Madrid již několik trenérů a většinou s úspěchem. Pokud Marcelo nezmění přístup a nezlepší svoji fyzickou kondici, bude i v dalších zápasech největší slabinou Bílého baletu.

Stačí si vzpomenout na slova trenéra Sociedadu poté, co jeho tým zvítězil na počátku ledna na Bernabéu 2:0: „Věděli jsme, že Marcelo má kartu a že není v dobré fyzické kondici. Na to jsme se zaměřili. Naše plány proti Realu z velké části mířily proti Marcelovi.

V podobném duchu se vyjádřil i Luis García, trenér Villarrealu: „Marcelo je společně s Jordi Albou nejlepším ofenzivním levým bekem na světě. Ale pokud jde o jeho přínos pro defenzivu… (zbytek ponechal nevyřčen)

Tvrzení trenérů jsou navíc podpořena daty, která jednoznačně hovoří proti Marcelovi.

Z posledních devíti ligových zápasů, v nichž nastoupil Marcelo, prohrál Real Madrid plných šest! (Sevilla 0:3, Barcelona 1:5, Levante 1:2, Eibar 0:3, Sociedad 0:2 a Girona 1:2).

Jen dvakrát Los Blancos s Marcelem v sestavě remizovali, a to na hřišti Bilbaa 1:1 a Villarrealu 2:2. Porazit pak dokázali pouze Espanyol na jeho půdě 4:2. V devíti zmíněných utkáních Real Madrid inkasoval 20 branek, pokud byl Brazilec zrovna na trávníku (u dvou branek byl již vystřídán).

Také další statistika jde proti brazilskému beku. V La Lize letos zatím odehrál celkově 1043 minut. Jenže za tuto dobu obdržel Real 24 gólů, což je v průměru jedna branka na každých 49 minut.

Solari si Marcelova stavu je velice dobře vědom: Špatná psychika, mizerná fyzička, nadváha. Brazilce hodně sráží fakt, že se nemůže opřít ani o podporu spoluhráčů. Zdroje deníku Marca tvrdí, že Marcelovy špatné výkony v týmu již nechtějí tolerovat ani těžké váhy v kabině v čele se Sergio Ramosem.

Trenér Los Blancos přestal Brazilce krýt po špatném utkání se Sociedadem, kdy byl Marcelo nejhorším hráčem na trávníku, a kdy na něj hlasitě pískalo Santiago Bernabéu. Od té doby pečlivě volil zápasy, v němž by mu dal možnost nalézt opět svoji dřívější formu. Šlo o pohárové zápasy, či ligové s těmi slabšími soupeři.

Jenže? I v La Lize, pokud Marcelo hrál, Real inkasoval hodně branek – od Espanyolu i Girony pokaždé dvě.

A v poháru? Ostrým testem pro Brazilce bylo El Clásico. Celý svět viděl, jak Marcelo pouze vyklusává, nevrací se a nechává nepokrytou levou stranu. Stranu, z níž Malcom srovnal na 1:1.

 To zřejmě rozhodlo, že jedničkou pro Solariho bude Sergio Reguilón, který zahrál skvělé derby proti Atlétiku a obstál i proti Ajaxu Amsterdam. Radši si ani nepředstavujme, jak by proti mladému kádru holandského týmu hořel Marcelo se svým momentálním fyzickým fondem.

A tak Marcelo může jen přihlížet, jak jej o místo v sestavě připravuje dvaadvacetiletý Sergio Reguilón. Canterano je jednou z komet Realu Madrid a vedle Llorenteho zřejmě nejpříjemnějším překvapením v této sezóně.Regui

Ve prospěch Reguiho hovoří data. Sergio nastoupil v osmi ligových utkáních a Real Madrid dokázal zvítězit ve všech! A pozor, nešlo o žádné soupeře ze spodku tabulky.

Regui byl u výhry nad Valencií (2:0), Betisem (2:1), Sevillou (2:0) a Atlétikem Madrid (3:1). Navíc Marcela nevytlačil ze sestavy jen pro La Ligu. Solari mu dal přednost i v utkání Ligy mistrů.

V La Lize je Reguilónova bilance parádní. Z osmi utkání, v nichž hrál, dokázal v pěti Real Madrid udržet čisté konto. S ním na trávníku Los Blancos inkasovali jednou ze 134 minut, tedy 3x méně než s Marcelem.

A jak dál? Solari buď může doufat, že Marcelo jako zázrakem objeví svoji dřívější formu. Tu, která Real Madrid dovedla ke 3 titulům v Lize mistrů v řadě.

Nebo už v něj přestane věřit a dá Reguimu důvěru i do dalších utkání. Real čeká Levante, dvojzápas s Barcelonou a odveta proti Ajaxu.

Spíše bych se přikláněl k variantě s Reguilónem ve všech utkáních. Jaký je váš názor?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!