BLOG: Solari by měl okamžitě skončit. 4 důkazy, že svou roli vůbec nezvládá

Čas 06. 01. 2019, 20:19 | Autor podvinho
Santiago Solari
Santiago Solari

Tohle už je opravdu trochu moc. Real Madrid opět totálně zklamal své fanoušky a už by si ani neměl dovolit vůbec mluvit o ligovém titulu. Trenér Santiago Solari není zdaleka jediným viníkem, ale jasně se ukazuje, že na madridský velkoklub nemá. A nepomáhá si ani na tiskovkách.

Real samozřejmě potřebuje mnohem více než jen další změnu trenéra. Hráči nemají formu, některým jakoby snad byly bídné výsledky jedno. Nebojují, neběhají, neperou se. Posily jsou nutné. Santiago Solari je nicméně také jedním z klíčových viníků současného stavu. Tady je můj názor, proč.

Trenér? Spíše kámoš

Santiago Solari evidentně nedokáže použít tvrdou ruku ani když se nedaří. Jak jinak si vysvětlit, že z nepovedených zápasů nikdy nevyvodil v podstatě žádné důsledky? Hráči základní sestavy tak mohou hrát bez obav o své místo, borci na lavičce jsou zase demotivovaní, protože se do hry jen tak nedostanou.

Vidět to je i v motivaci hráčů. Solari do nich nedokáže dostat zarputilost. Zatímco za Zidana fanoušci i 10 minut před koncem mohli věřit ve velký obrat, současný Real je mdlý, nudný a bez srdce. To je jednoznačně Solariho chyba.

Taktika? Nula, nula, nic

„Tak kluci, dneska hrajeme s Realem Sociedad. Zkuste vyhrát.“ Asi takhle na mě působí Solariho „taktika“. Nevidím ve hře žádný rukopis. Ani v ofenzivě, ani v defenzivě.

Hráči Realu Madrid samozřejmě nepotřebují učit fotbal, volnost v ofenzivě je v pořádku, ale hra musí mít vždy nějakou organizaci. Nejpatrnější je to například při tragickém presinku. Vždyť v této sezoně podprůměrný Sociedad se dostával kombinací od svého brankáře naprosto snadno až na polovinu Realu, někdy dokonce k brance...

Sestava, koučink, střídání

Asi nedokážu říct, co se mi vlastně na Solariho angažmá zatím líbí. Sestava prakticky pořád stejná. Do očí bije neustálé nasazování Lucase Vázqueze, který je vyloženě z formy a na hřišti skoro nic neudělá. V utkání se Sociedadem tomu nasadil korunu hloupou červenou kartou, po které ještě roztrhal dres...

Totálně z formy je také Marcelo, ale znovu a znovu byl v základu. Snad ještě horší než základní sestava jsou pak Solariho střídání. Na půdě Villarrealu, kde Real nutně potřeboval udržet vedení, vystřídá zkušeného Modriće za Valverdeho, který zatím pod jeho vedením nepředvedl v podstatě nic.

A aby toho nebylo málo, tak Solari je během zápasu v podstatě zbytečný i za lajnou. Že by hráče nějak povzbudil? Že by tým vyhecoval? Nebo někomu vynadal? Na to zapoměňte. Solariho charisma jako trenéra se totiž rovná 0. Argentinec za lajnou stojí nebo sedí s kamenným výrazem a tím to končí.

DNA Realu trpí

V neposlední řadě si Solari nepomáhá ani na tiskových konferencích. Po remíze na půdě Villarrealu přišla místo kritiky pomalu urážlivá reakce, že si fanoušci neváží remíz... A vlastně máme být happy, že se díky bodu Real posunul na 4. místo.

Takhle se v Realu Madrid přemýšlet nesmí! Co si asi řeknou hráči, když je trenér po hloupé remíze vlastně spokojený? Hlavně nezapomenout dodat, že liga má 38 kol. Jen škoda, že je to každým kolem větší utrpení, pane Solari...

Závěrem snad jen dodám, že nepamatuji takové rozčarování nad trenérem Realu Madrid v posledních letech. Protože Solari pro mě ani trenérem není. Na týmu je vidět, že si hraje, jak chce. Tým řídí Sergio Ramos a spol. a nikoliv Solari.

Takového „panáka“ v Realu Madrid opravdu nepotřebujeme. Santiago Solari, ukaž sebereflexi a okamžitě rezignuj na post trenéra Realu Madrid!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (42 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!