Isco, Mariano a Llorente. Tři Solariho rozhodnutí, která jsou těžko pochopitelná

Čas 25. 11. 2018, 10:45 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Isco
Isco

Real Madrid se vzpamatovává z další drtivé porážky v této sezóně. Navíc v pravdě historické. Malý klub z malého baskického Eibaru, jehož hráči mají dle serveru transfermarkt celkově nižší hodnotu, než devět hráčů Los Blancos jednotlivě, udělil královskému klubu potupnou prohru 0:3. Deník Marca upozornil na tři chybná rozhodnutí, která Solari činí. Ignoruje Isca, Mariana a Llorenteho.

Isco

Španělský záložník Isco je hráčem, který zřejmě více než ostatní doplácejí na vyhazov trenéra Lopeteguiho. Solari jej používá jen jako náhradníka, a to dokonce za situace, kdy nemá k dispozici Casemira. Momentálně je před Iscem Dani Ceballos.

Nicméně Isco své kvality jednoznačně má, byť je často kritizován, že hru Los Blancos zpomaluje. Santiago Solari prozatím vedl Real do pěti zápasů, během nichž se v základní sestavě objevilo 18 hráčů. Ani jednou však nedal od začátků důvěru Iscovi.

Mariano

Jeho návrat do bílého dresu je prozatím jedno velké zklamání, byť má i trochu smůly. Měl dělat konkurenta Benzemovi, ale očekávání nenaplňuje. Sráží jej zranění i málo herního času.

Zranil se v Clásiku na Camp nou, ale po Celtě bylo oznámeno, že je již v pořádku. Následovaly dva týdny repre pauzy, během nichž se Mariano připravoval s týmem ve Valdebabas. Solari jej ale ke včerejšímu zápasu vůbec nepovolal. Přednost dostal Vinicius.

Mariano tak zůstal v Madridu a jen z televize sledoval trápení svých spoluhráčů. Přitom mohl být tím, kdo svojí dravostí dokáže strhnout tým, a ve 2. poločase zavelet k obratu. Místo toho jen pokračovalo trápení celé ofenzívy Los Blancos.

Llorente

Marcos Llorente sice s týmem do Eibaru odcestoval, ale nefiguroval v Solariho plánech. Kouč upřednostnil Javiho Sáncheze, který sice v týdnu před utkáním laboroval s lehkým zraněním, lékařský tým Realu ale jeho start nevyloučil.

Podle deníku Marca, kteří k týmu mají blízko, je ignorace Llorenteho velkou chybou. Redaktoři Marcy uvádějí, že se odchovanec Los Blancos poctivě připravuje a do přípravy dává všechno. Navíc v žádném utkání, do kterého nastoupil, nikdy vyloženě nezklamal. Jeho nenasazování je tak velkou záhadou.

 Hrát bez defenzivního záložníka se zkrátka nevyplácí, a hráče jako je Marcos v týmu potřebujete. Casemiro je zraněný a Llorente je jedinou přirozenou náhradou za něj. Přednost ale dostal Dani Ceballos, který klasickým DZ není. Na této pozici nastoupil Kroos.

Od Llorenteho nikdo nemůže očekávat, že ze své pozice bude rozhodovat zápasy, připravovat šance. Je klasickým štítem, který na hřišti umí odvádět černou práci.

Shrnutí

Isco by se měl co nejdříve vrátit do základní sestavy. Modrić s Kroosem jsou z formy, ale mají kolem sebe auru nedotknutelných. Pravdou je, že Isco se v posledních týdnech taktéž trápil, ale kdo z týmu ne? Faktem je, že Solari první 4 zápasy zvládl i bez něj, a tak zatím neměl důvod ke změnám v sestavě, která se mu osvědčila.

Mariano s Llorentem doplácejí na to, že trenér až příliš důvěřuje mladíkům. Tato sázka se mu může, ale též nemusí vyplatit. Vinicius či Javi Sánchez prozatím budou předvádět nevyrovnané výkony, což se v jejich věku a při zkušenostech, které doposud mají, dá očekávat.

Llorente v základní sestavě a Mariano alespoň na lavičce by v Eibaru byli rozhodně platnější. Ale jak se říká: „Po bitvě je každý generál.“ Solari je teprve na začátku své práce.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!