BLOG: Co s tím?

Čas 07. 10. 2018, 16:59 | Autor podvinho
Julen Lopetegui
Julen Lopetegui

Real Madrid je v krizi. Čtyři zápasy bez výhry a hlavně bez vstřeleného gólu (!) prostě jinak nazvat nelze. Minulost změnit nejde. Ale co udělat, aby nás čekaly lepší zítřky?

Fanoušci Realu Madrid jsou v šoku, tohle se opravdu nečekalo. Bílý balet v sobotu padl 0:1 na půdě Deportiva Alavés a jen podtrhl špatnou formu z poslední doby. Nejenže madridský kolos nevyhrává, ale rovněž nedává góly. A není to jen špatnou efektivitou, Real si ani nevytváří šance.

Pohled na tragickou hru giganta z hlavního města Španělska je opravdu bolestivý. Je naprosto jasné, že nyní, během reprezentační přestávky, nastal čas na změny. Jenže jaké může Real udělat?

Odvolat, nebo podržet Lopeteguiho?

Vedení Realu Madrid má v tuto chvíli do značné míry svázané ruce. Posilovat tým může nejdříve 1. ledna, a to už může být klidně pozdě napravovat napáchané škody. Marodku také nejde vyřešit ze dne na den, tam je potřeba trpělivost. Zbývá jedna radikální změna.

Samozřejmě mluvím o odvolání trenéra Julena Lopeteguiho, po němž mnoho fanoušků volá. Já osobně si myslím, že by to nebyl krok správným směrem. Španělský kouč si podle mě zaslouží ještě o dost víc času.

Jsem rád, že se za trenéra po prohře v Alavésu postavili hráči v čele s kapitánem Ramosem. Lopetegui to objektivně nemá snadné, letní posílení nebylo ideální, odchod Cristiana Ronalda samozřejmě ani nemusíme zmiňovat. A do toho únava klíčových hráčů po MS.

Obecně nejsem fanouškem unáhelných odvolání trenérů. Pokud dalo vedení v létě Julenu Lopeteguimu důvěru, mělo k tomu nějaký důvod. Koncepce by se neměla změnit za dva měsíce.

Navíc je důležité zmínit, že problémy Realu zatím nejsou v takovém rozsahu, aby se nedaly napravit. Na první místo v lize bude madridský klub po tomto kole ztrácet maximálně 3 body, v Lize mistrů to má stále ve svých rukou.

Na druhou stranu, tento blog nemá sloužit jako obhajoba trenéra Lopeteguiho. Styl, který týmu naordinoval, zatím evidentně nefunguje. Ve hře je toho strašně málo, snad všichni hráči hrají pod své možnosti, útok v podstatě neexistuje.

Proto si myslím, že by kabině Realu nyní neuškodilo trochu dusna. Pohodová atmosféra je super, ale někdy je potřeba jasně zdůraznit, že takhle prostě ne!

Hráči si musí uvědomit, že pokud mají problém s motivací, nemusí být součástí Realu navždy. Trenérovi je zase nutné zdůraznit, že jen držení míče zápasy nevyhrává. Tohle není Real Madrid. Hráči i celý realizační tým se musí pokusit něco změnit.

Ti, kdo mě znají, ví, že jsem i nadále optimistou. Věřím, že se Real po reprezentační pauze nakopne. Madrid čekají dvě snadnější domácí utkání (Levante, Plzeň), a pokud je zvládne nejen výsledkově, ale i herně, může to být dobrý odrazový můstek.

Pak totiž následuje El Clásico. A kde jinde se pořádně nakopnout? Hala Madrid!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (41 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!