Brankářské dilema vyřešeno? Navas bude chytat v Lize mistrů, Courtois v La Lize

Čas 20. 09. 2018, 16:15 | Autor Laša | Zdrojas.com
Keylor Navas
Keylor Navas

Když se před zápasem proti Římu novináři ptali Lopeteguiho na situaci kolem brankářů, odpověděl stroze: „Na tohle téma jsem již odpovídal, a více se k němu vyjadřovat nebudu.“ V pořadu El Larguero na stanici Cadena SER před reprezentační přestávkou k brankářům uvedl: „Určitou představu v hlavě mám, ale nebudu ji prozatím veřejně oznamovat.“

Včera Lopetegui zřejmě své karty ukázal. Thibaut Courtois v sobotu odchytal těžký zápas na půdě Bilbaa, zatímco Keylor Navas byl v bráně proti Římanům během úvodního utkání Ligy mistrů.

Plán se tedy zdá zřejmý: Courtois bude jedničkou v La Lize, kdežto Keylor v La Lize. Na Kika Casillu by pak mohly padnout zápasy Copa del Rey.

Real Madrid na začátku sezóny měl přetlak v bráně, který se částečně vyřešil odesláním mladého Andreje Lunina na hostování do Leganésu. Luca Zidane se pak vrátil ke Castille.

Hozené rukavice se Keylor Navas chopil úspěšně. V loňském roce udržel v Lize mistrů čisté konto jen dvakrát z 11 zápasů, v nichž chytal (proti APOELu a Juventusu).

Proti Římanům předvedl dva klíčové zákroky – proti pokusům Cengize Ündera a Aleksandera Kolarova.

Keylor Navas se proti AS Řím posunul v historických tabulkách, když odchytal 36 zápas v Champions league za Real Madrid, čímž se posunul na druhé místo za nedostižného Ikera Casillase (152 zápasů).

V podobné situaci byl již Real Madrid jednou. Když se v sezóně 2012/13 zranil Iker Casillas, přivedl José Mourinho ze Sevilly.

A protože si Bílý balet ponechal oba brankáře, musel Carlo Ancelotti vyřešit problém, na který The Special One zasel. Diego López chytal zápasy v La Lize, zatímco Iker Casillas v Copě a Lize mistrů.

Po zisku Décimy opustil kádr López, a Casillas se ještě na jednu sezónu stal nespornou jedničkou Los Blancos. Záda mu kryl Navas.

V létě 2015 se zdálo, že oba brankáři z klubu odejdou, protože Rafa Benítez a Florentino Pérez byli posedlí příchodem Davida de Gey. Z přestupu ale za vteřinu dvanáct sešlo, a tak alespoň Keylor v týmu zůstal.

Nyní se Kostaričan dostává do stejné pozice jako Iker. Z pozice legendy, kterou mu zaručily tři vychytané tituly v Champions league, bude muset zřejmě větší porci zápasů, kterou zaručuje La Liga, přenechat mladšímu kolegovi.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!