Asensio pro magazín Panenka: Kariéru bych s dvacítkou na dresu končit nechtěl

Čas 13. 09. 2018, 14:30 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Marco Asensio v magazínu Panenka
Marco Asensio v magazínu Panenka

Od roku 2011, přesněji ode dne 35. výročí slavného vršovického dloubáku Antonína Panenky, vychází v Barceloně magazín, pojmenovaný po vynikajícím československém fotbalistovi. V těchto dnech vyšlo již 77. číslo. Rozhovor magazínu poskytl Marco Asensio, který se rozpovídal o Cristianu Ronaldovi, Zinedinu Zidanovi i svých bývalých klubech.

Více příležitostí v týmu po odchodu Cristiana Ronalda. „Jsem nadšený z toho, že jsem mohl Cristiana potkat a hrát s ním v jednom týmu. Ale i když byl v týmu, i teď, když už s námi není, můj cíl byl, je a vždy bude stejný. Chci získat pevné místo v týmu a být pro něj důležitý. Zatím je to dobré. Start do sezóny se mi povedl, tvrdě na sobě pracuji.

Změna čísla. „S dvacítkou na drese bych svoji kariéru končit nechtěl, tím říkám vše. Zda bych číslo chtěl změnit? Ano. Uvidíme, co se stane.

Vliv Zidana na Marcovu kariéru. „Vždy mi říkal, že se nemám řídit věcmi, které nemám v hlavě. Abych ignoroval vše, co se o mně povídá a píše. Kolem hráčů je vždy plno diskuzí, hlavně kolem těch, co hrají za Real Madrid. Očekávaní jsou od nás velká. Snažím se soustředit jen na fotbal, abych byl za dobře s mojí rodinou, a abych nezatratil vše, co mě dostalo tam, kde nyní jsem.

Mistrovské oslavy na Bernabéu. „Není žádný jiný zápas, který byste si užili více, než tento. Čtvrtfinále, semifinále, velké obraty, branky… Podívejte, finále Ligy mistrů si všichni hodně užíváme. Ale když potom přijedete domů, a vidíte, jak vás vítají tlačící se davy skandujících lidí, kteří by vás vynesli do nebes, je to prostě úžasné.

Počátky v Mallorce. „Ačkoliv jsem měl dobré nabídky z jiných klubů, rozhodli jsme se tenkrát, že bych v Mallorce měl zůstat, a projít si touto fází vývoje. Mysleli jsme, že v Mallorce mi bude umožněno růst stejně, jako v kterémkoliv jiném klubu, a tak se i stalo. Mým cílem bylo, abych se probojoval do prvního týmu. Byl jsem rozhodnutý zůstat. No, a vidíte, jak to nakonec dopadlo. Ale s tlakem, který prožívám nyní v Madridu, se ten, který jsem zažil v Mallorce, nedá srovnat. Tam na mě někteří křičeli: Běž, chlapče, hraješ za peníze mých dětí. (smích)

Hostování v Espanyolu. „Rok v Barceloně pro mě byl velmi dobrý. Pravidelně jsem nastupoval a hodně se zlepšil. Potýkal jsem se zase s jiným typem tlaku. Zahrávali jsme si s ohněm, hráli jsme o záchranu. I tohle mi ale dalo hodně, protože i z takové zkušenosti se můžete poučit. Udělal jsem dobře, že jsem jako další krok zvolil Espanyol.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!