Kdo je Sergio Reguilón? Malý princ Realu Madrid může být Marcelův nástupce

Čas 09. 08. 2018, 12:46 | Autor Hleďas | Zdrojmanagingmadrid.com
Sergio Reguilon
Sergio Reguilon

Neochvějnou jistotou na pozici levého beka Realu Madrid je už spoustu let Marcelo. Konkurenci mu měl vytvořit svým příchodem Theo Hernandéz, ale svými příliš nezaujal. Bílý balet ho tak možná odešle na hostování a jeho místo zaujme talentovaný Sergio Reguilón. Kdo tento hráč je a jak se dostal až do prvního týmu Realu Madrid? Čtěte a dozvíte se více.

Už je to několik týdnů, co Julen Lopetegui převzal Real Madrid. Vzhledem k uplynulému Mistrovství světa jsme si na první dojmy museli počkat o několik týdnů déle, nakonec jsme se však dočkali. V přátelských zápasech dostalo šanci mnoho mladíků, někteří jich dostali více, někteří méně. Někteří zaujali a donutili Lopeteguiho zvážit možnost jejich setrvání v prvním týmu. Jedním z nich byl i Sergio Reguilón. Rychlý, skvěle technicky vybavený, ofenzivně založený levý bek, který se však nezapomíná vracet do obrany a plnit svoje úkoly. Většině levých beků by praskly obě plíce, když by spěchali do útoku podpořit své kolegy ve snaze vstřelit gól. Kupodivu nemluvím o Theu Hernandézovi, ale jistém jednadvacetiletém produktu akademie Realu Madrid, kterému spoluhráči neřeknou jinak než "Regui". Bývalý druhý kapitán Castilly je považován za jeden z největších příslibů La Fabricy a klub si toho začíná všímat. 

Sergio se narodil v prosinci 1996 v Madridu. V pouhých 4 letech začal ukazovat svůj talent a stal se součástí programu "la fundación Real Madrid", což je program královského klubu, kde se učí nejen hrát fotbal, ale taky se seznamují s hodnotami Realu Madrid, učí se sociálním dovednostem a znalostem kultury. Díky tomuto programu se Reguilón stal již v 8 letech hráčem Realu Madrid a od té doby prošel všemi možnými kategoriemi, které nabízí La Fabrica.

Po celou dobu kariéry byl Reguilón znám svou všestranností. Poradil si jako stoper, levé křídlo, ale nejlépe mu to šlo na levém beku. Je velmi rychlý a hlavně má skvělou fyzičku, díky které může pendlovat nahoru dolů, aniž by se unavil. Jeho technika je na velmi vysoké úrovni a dokáže se tak s pomocí svých spoluhráčů vykombinovat ze zdánlivě nemožných prostor. Tyto vlastnosti začal projevovat v úžasné sezoně v Juvenilu A, která Reguimu dala sebevědomí a víru v to, že se opravdu může stát profesionálem a hráčem prvního týmu. Důležitou osobou pro jeho rozvoj byl Luis Miguel Ramis, pod kterým se stal Regui neoddiskutovatelným členem základní sestavy. Nastupoval na levém kraji obrany a v případě potřeby i ve středu obranné čtveřice. Ramis byl velkým obdivovatelem Reguiho a netrvalo dlouho a talentovaný mladík byl povýšen do Castilly. Pod Zidanem byl Regui jedním z nejmladších členů týmu a bylo pro něj velmi složité se prosadit do sestavy, proto byl vděčný za hostování v týmu Logroňes, který hrál druhou španělskou ligu. V Logroňesu byl opět nejmladším členem týmu a byla to pro něj první zkušenost s fotbalem mimo Real Madrid. Za Logroňes odehrál 12 zápasů a stačil si získat náklonost fanoušků i spoluhráčů. Když se na začátku roku 2016 Zidane stal trenérem prvního mužstva Realu Madrid, Ramis přebral Castillu a Regui se stal jasným členem základní sestavy.

Když Castillu pro sezonu 2016/2017 přebral Santiago Solari, Regui se rozhodl, že je opět čas na hostování. A kam jinam jít než do starého dobrého Logroňesu. Tentokrát zde strávil celou sezonu a stal se jedním z nejdůležitějších hráčů týmu. Většinou nastupoval jako levé křídlo. Na Reguiho šly pouze pozitivní ohlasy a v Logroňesu dlouho nikdo nezapomene na jeho fantastický výkon proti Athleticu Bilbau B, kterému nasázel 4 góly. Po tomto vydařeném hostování se opět vrátil do Castilly, kde se stal jedním z nejdůležitějších hráčů a dokonce jedním z kapitánů.

Jeho vývoj nenechal chladným ani vedení klubu. V květnu 2018 byl hráč odměněný novou smlouvou s dodatkem, že by měl dostávat šance v prvním týmu. "Je to privilegium prát se za tento klub již od svých osmi let" napsal potom Regui na svém instagramu. "Jsem pyšný, že v následujících letech budu součástí toho nejlepšího klubu na světě."

S informacemi, které naznačují, že Theo Hernandéz bude na rok zapůjčen do Realu Sociedad, je pravděpodobné, že pozice náhradníka za Marcela bude volná. V důležitých zápasech pravděpodobně dostane přednost Nacho, ale klidně se může stát, že Reguilón dostane šanci v méně důležitých zápasech, když budou hlavní hvězdy odpočívat. Sergio Reguilón je skrz naskrz Madridista a v nadcházející sezoně si může splnit svůj sen a zároveň splatit klubu důvěru, která do něj byla vložena.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!