10 věcí, které jste pravděpodobně nevěděli o naší nové posile Thibautu Courtoisovi

Čas 09. 08. 2018, 12:07 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

Thibaut Courtois přestoupil za 35 milionů EUR do Realu Madrid. Trenér Julen Lopetegui tak bude muset řešit velice příjemný problém, zda jedničkou bude mnoha bitvami ostřílený Keylor Navas, nebo nově příchozí hvězdička Thibaut Courtois. Rozhodování nechme na trenérovi a podívejme se na 10 faktů o belgickém brankáři, které není na škodu znát.

1. V belgické nejvyšší soutěži za tým KRC Genk debutoval již ve svých 16 letech. V mládežnických kategoriích někdy nastupoval také jako levý bek.

2. Eden Hazard je jeho nejlepším kamarádem ve světě fotbalu. Odehráli spolu 197 zápasů. Sám Courtois se vyjádřil následovně: „když někam půjde, přijdu za ním“. Bude to platit i naopak?

3. Thibaut je jako fotbalista ve své rodině v menšině. Zbytek jeho rodiny totiž hraje na vysoké úrovni volejbal. Jeho rodiče byli oba hráči organizace Genk – Opglabbeek VC a právě tam se poznali. Jeho sestra Valerie je dokonce součástí belgické reprezentace.

4. Nejvíce gólů mu vstřelil Cristiano Ronaldo. V 9 zápasech propálil Courtoise hned 10x. Doufejme, že další trefy již nepřidá.

5. Jeho děti, Adriana a Nicolás, žijí v Madridu s Thibautovou bývalou přítelkyní. Právě proto byl Courtois tak posedlý návratem do Madridu.

6. V dětství Thibaut zkoušel celou řadu sportů. Kromě fotbalu mohl být známý i díky volejbalu, stejně jako zbytek jeho rodiny. Štěstí zkoušel i jako cyklista. Nakonec si však vybral fotbal a rozhodně neprohloupil.

7. Courtois mluví 4 jazyky: anglicky, francouzsky, holandsky (v Belgii je holandština jedním ze tří oficiálních jazyků a mluví jí kolem 60% populace) a španělsky.

8. Chelsea Courtoise koupila za 9 milionů EUR v roce 2011, ale debut v londýnském klubu si Thibaut odbyl až v roce 2014.

9. „Můj styl chytání je podobný tomu, jakým chytal Van der Sar, je to můj obrovský vzor“ nechal se při přestupu do Atlética vyjádřit Courtois.

10. Svůj debut v reprezentaci si odbyl 15. listopadu 2011 v přátelském zápase proti Francii, který skončil bez branek. Bylo mu tehdy pouhých 19 let.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!