Odchod Cristiana Ronalda: 3 hráči Realu, kteří by mohli z přestupu hvězdy profitovat

Čas 12. 07. 2018, 21:27 | Autor podvinho | Zdrojas.com
Gareth Bale a Cristiano Ronaldo
Gareth Bale a Cristiano Ronaldo

Mnozí fanoušci jsou ještě v šoku, ale odchod Cristiana Ronalda z Realu do Juventusu je realitou. Madridský klub už musí plánovat budoucnost bez portugalské hvězdy. Španělský deník AS přinesl jména hráčů, kteří by mohli z Ronaldova „útěku“ profitovat.

Gareth Bale

První jméno je nasnadě. Zdálo se, že právě Gareth Bale bude tou hvězdou, která Bílý balet po vítězství Ligy mistrů opustí. Odchodem Cristiana Ronalda se ale dost možná naskytla pro Balea velká příležitost.

Velšan se netajil tím, že nebyl v minulé sezoně spokojený s herním vytížením. Přestože byl ve druhé polovině ročníku zdravý, pro trenéra Zinedina Zidana byl až dvanáctým, třináctým hráčem.

V těch největších zápasech zůstával Bale pouze na lavičce, přednost dostali jiní. S novým trenérem se to může změnit a Ronaldův přestup do Juventusu Baleovy šance rapidně zvýšil.

Není to ale hotová věc. Real s největší pravděpodobností přivede za Ronalda novou hvězdu a je otázkou, zda nebude Gareth Bale v podobné situaci. Tak jako tak, žádný nový hráč nebude mít automaticky takovou pozici jako měl Ronaldo a Velšan by si tak mohl výbornými výkony říct o místo na slunci.

Marco Asensio

Mladý Španěl si již ve svých 22 letech hlasitě říká o místo v základní sestavě Realu Madrid. Ronaldův odchod by mu v jeho cestě mohl výrazně pomoci.

Pro mnoho expertů je přirozenou náhradou za portugalskou hvězdu. S tím, že by Real přivedl například hrotového útočníka a ne levé křídlo. To by zastal Asensio.

Na druhou stranu je potřeba říct, že Asensia ještě čeká pořádná dřina, aby se jednou mohl dočkat Ronaldova statusu. Real s ním musí být hodně opatrný. Těžko si představit, že by nyní madridský klub naložil na Asensiova bedra všechnu tíhu.

Isco

Pokud se o někom dá říct, že se mu blýská na (ještě) lepší časy, je to určitě Isco. Nový trenér Julen Lopetegui na něm hodně stavěl ve španělské reprezentaci a očekává se, že mu dá velký prostor také v Realu.

Ronaldův přestup do Juventusu by tomu ale měl hodně napomoci. Real by tak mohl opustit systém na útočné trio, které už i pod Zidanem postupně praktikoval méně a méně. Naopak v systému na čtyři záložníky by měl hrát Isco prim.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!