Trápení Balea pokračuje. Zidane s ním ve svých plánech na Bayern zřejmě nepočítá

Čas 19. 04. 2018, 11:30 | Autor Laša | Zdrojmarca,com
Gareth Bale se zranil
Gareth Bale se zranil

Byl to velice zvláštní moment. Běžela 69. minuta utkání Real – Bilbao a Bílý balet usiloval alespoň o vyrovnání. Francouzský kouč se odhodlal ke dvěma změnám. Střídajícího Asensia vyprovodil potlesk tribun, stejně jako Isca, který nastoupil místo něj. Poté vyrazil, za hlasitého pískotu, k lavičce Karim Benzema. Jenže pískot tribun, byť ne tak silný, ohlásil také příchod Garetha Balea na hřiště. Velšan rozhodně zažívá nejhorší období v kariéře.

Před utkáním se španělské deníky shodovaly v tom, že hráči Los Blancos mají poslední příležitost, jak si zajistit místo v základní sestavě proti Bayernu Mnichov. Tomu odpovídala i sestava, kde Zidane nenechal nic náhodě, a vyslal to nejsilnější, co měl k dispozici.

Na lavičce sice zůstali Isco a Casemiro. Ti ale odehráli dobré utkání proti Málaze, ve kterém se navíc oba blýskli brankou, a tak v jejich případě můžeme tvrdit, že francouzský stratég nepotřeboval zjišťovat, jak na tom s formou jsou.

Kdo ale zůstal na lavičce, a to bylo poměrně překvapivé, byl Bale. Velšan totiž s týmem neodcestoval ani do Málagy. Když Zidane navíc nechával v posledních týdnech některou ze svých hvězd odpočívat, znamenalo to, že následující zápas onen hráč nastoupil v základu. A vzhledem k tomu, že není známa ani žádná zdravotní příčina, znamená to patrně jediné. Gareth vypadl z trenérových plánů.

Možná pro někoho bylo zarážející, že 69. minut odehrál Karim Benzema, který nastoupil i v Málaze, a který toho ani proti Bilbau opět moc nepředvedl. V tomto případě si ale Zidane jeho nasazování obhájí oním známým tvrzením, že si Karim na hřišti více sedne s Ronaldem. Zkrátka mu více věří.

Zidane také svůj tým přeprogramoval ze 4-3-3 na variantu 4-1-2-1-2 nebo 4-4-2. A v žádné z těchto možností není momentálně pro Balea místo. První varianta představuje diamant s Iscem, druhá možnost připadá v úvahu, když v základu vyběhnou Asensio a Lucas, případně jen jeden z nich.

A vzhledem k tomu, že tým Los Blancos již žádný zápas před Bayernem nečeká, je takřka 100% jisté, že v Mnichově tým vyběhne opět bez Garetha Balea. Pokud navíc hráč nedostává příležitost v klíčové, závěrečné fázi sezóny, za situace, kdy Pérez ohlásil větší rekonstrukci týmu, bude Bale patrně první v řadě pro odchod.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!