Real Madrid opět alespoň jednou skóroval a vyrovnal světový rekord Santosu

Čas 18. 09. 2017, 10:02 | Autor Hleďas | Zdrojrealmadrid.com
Tým slaví branku
Tým slaví branku

Gól Mayorala v 19. minutě zápasu s Realem Sociedad znamenal, že hráči Los Blancos vstřelili minimálně jeden gól v 73 zápasech v řadě.

Vyrovnali tak rekord brazilského Santosu, jehož hráči v čele s legendárním Pelém dokázali skórovat ve všech zápasech mezi listopadem 1961 a srpnem 1963. 

Šňůra Realu začala posledního dubnového dne roku 2016. Po semifinálovém zápase Ligy Mistrů s Manchesterem City (0:0), Real zajížděl na Anoetu. Los Blancos potřebovali nutně vyhrát, aby stále udrželi naději na titul. Utkání však dlouho bylo vyrovnané a schylovalo se k další bezbrankové remíze. Pak se však do vzduchu pověsil Gareth Bale, který jediným gólem rozhodl o výhře Bílého baletu. 

Zároveň načal sérii, která nemá v evropské kopané obdoby. Od tohoto dne dokázal Real Madrid vyhrát hned 7 trofejí (2x Ligu Mistrů, 1x LaLigu, 2x Evropský superpohár, 1x Španělský superpohár, 1x MS klubů) a vstřelil 200 gólů (2,74 na zápas): 121 v LaLize, 22 v Copa del Rey, 6 na MS klubů, 5 v Evropském superpoháru a 5 ve Španělském superpoháru.

Nejvíce branek během této série vstřelil nepřekvapivě Cristiano Ronaldo (49). S velkou mezerou ho následuje Karim Benzema (21).

Klíčová slova: tým, rekord

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!