TOP hráči, které se vyplatí sledovat do budoucna. Kdo z nich se prosadí v Realu?

Čas 27. 08. 2017, 18:13 | Autor Larin
Martin Odegaard
Martin Odegaard

Real se v posledních letech zaměřuje hlavně na nakupování mladých talentů. Ty pak následně posílá po hostováních či je prodává s možností na zpětný odkup. Tato strategie vyšla u Asensia, Carvajala či Casemira. Kdo bude další?

1. Enzo Zidane

Syn francouzského lodivoda Zinedina Zidana sice opustil královský klub natrvalo, Real si však zajistil právo na zpětný odkup. Pokud se Enzovi bude v Deportivu Alavés dařit, klidně ho vedení Los Blancos přivede zpět.

Enzovi je už dvaadvacet, jeho táta však na šanci ve světovém fotbale také čekal déle. V baskickém klubu navíc dostane prostor, což už dokázal jeho soutěžní debut proti Barceloně. V sobotu odehrál 13 minut.

2. Vinícius Junior

Je mu čerstvě 17, ale Real za něj neváhal zaplatit přes 40 miliónů euro. Od té doby je na tohoto mladíka enormní tlak, se kterým se zvláště v prvních zápasech za rodné Flamengo těžko vyrovnával.

Nyní už vše vypadá na správné cestě - po úvodním gólu v profesionálním fotbale přidal v následném utkání další dvě branky a rázem je doma v Brazílii za opravdovou hvězdu. Snad mu to vydrží. Jeho očekávaný přestup do Madridu by se měl uskutečnit v létě 2019.

3. Martin Odegaard

Nezapomněli jste? Jistě, že ne. Norský talent rozhodně nevyhasnul, jak se píše. Naopak. Po nepříliš hvězdném půlroce v Nizozemsku ho čeká další sezóna a tentokrát to vypadá mnohem lépe. Osmanáctiletý Nor je stálicí v sestavě a léto se mu zatím povedlo.

Odegaard tak trochu doplatil na obrovská očekávání, která celý svět měl od šestnáctiletého mladíka. Teď mu je 18 a trochu dozrál. Zda-li se však příští léto vrátí do Realu natrvalo, je v tuto chvíli ve hvězdách.

4. Federico Valverde

Číslo jedna v nádcházející sezóně. Jednoznačně. Málokdo ho zná, ale skrývá se v něm obrovský potenciál. Valverde přišel do Realu loni v létě a strávil celou sezónu v Castille. Nyní hostuje v Deportivu La Coruña, kde si od něj slibují hodně.

Na uplynulém MS do 20 let byl vyhlášen hráčem turnaje a nyní byl ve svých 19 letech povolán do uruguayské seniorské reprezentace. Valverdeho se rozhodně vyplatí sledovat.

5. Peeters, Abner, Lin, Lienhrat, Díazové..

A dalších jmen je obrovská spousta. Castillu opustilo téměř dvacet hráčů, včetně několika supertalentů. Devatenáctiletý křídelník Mink Peeters, který patří k nadějím nizozemského fotbalu, odešel hostovat do Venla. Na hostování zamířil také levý bek Abner, o kterém se před pár lety mluvilo jako o nástupci Marcela a Roberta Carlose. Bude kopat za Estoril.

Velkou výzvu před sebou má i "paraguayský Agüero" Sergio Díaz. Toho si vyhlédlo druholigové Lugo, kam Díaz zamířil na roční hostování. Jeho jmenovec Mariano byl naopak prodán do Lyonu, kde v prvních zápasech zářil a vstřelil tři góly. Real sice nemá odkupní právo, ale kdo ví..

Na hostování odešel také čínský talent Lin Lianming, který zamířil do Almeríe. A v neposlední řadě Castilla přišla také o Philippa Lienharta, kterého si vypůjčil bundesligový Freiburg s půlmiliónovým příplatkem.  

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!