Modrićova nespokojenost roste. Luka cítí, že ztrácí své postavení v týmu a zvažuje, co dál

Modrićova nespokojenost roste. Luka cítí, že ztrácí své postavení v týmu a zvažuje, co dál
Luka Modrić (zdroj: realmadrid.com)

Luka Modrić neodehrál v posledních dvou zápasech Realu Madrid ani minutu. Chorvatský reprezentant má pocit, že klub neplní sliby, které mu dal při prodloužení smlouvy, a vše pozorně sledují kluby v Saúdské Arábii.

Nula odehraných minut v posledních dvou zápasech Realu Madrid. Taková je situace Luky Modriće, jehož situace se zdá být stále komplikovanější. Chorvat není zvyklý trávit celé zápasy na lavičce náhradníků a ve střetnutích proti Almeríi a Las Palmas tomu tak bylo. V obou zápasech navíc museli Los Blancos dohánět ztrátu, přesto se Carlo Ancelotti rozhodl osmatřicetiletého hráče nenasadit.

Na Estadio Gran Canaria záložník ani nevyběhl na rozcvičku a celou situaci vysvětlil Carletto na pozápasové tiskové konferenci: „Luka se nerozcvičil. Neposílám Luku na rozcvičení, pokud si nejsem jistý, že bude hrát. Musím ho respektovat v tom smyslu, že pokud jsem si jistý, že může nastoupit, jde se rozcvičit. Pokud mám pochybnosti, raději ho na rozcvičení nepustím.“

Ztráta pozice

Modrić není spokojený se svou situací a rolí, kterou v současné době v týmu má. Vidí, že ztratil své místo v základní jedenáctce. Chorvat si je samozřejmě vědom toho, že na mladé hráče je vyvíjen stále větší tlak a on vzhledem ke svému věku nemůže hrát všechno, ale cítí, že nedostává to, co mu bylo slíbeno v květnu 2023, kdy prodloužil smlouvu o další rok. Klub mu tehdy řekl, že vše bude záviset na jeho dispozicích na hřišti, ale nyní má záložník pocit, že by měl hrát více.

Už během předsezónní přípravy bylo zřejmé, že tato sezona pro něj bude jiná než ty ostatní. Něco se změnilo. Klub chtěl stále více sázet na Tchouaméniho, Valverdeho a Camavingu. Navíc na Santiago Bernabéu přišel Jude Bellingham a rychle se etabloval jako největší hvězda týmu. Zranění obou Francouzů poněkud vylepšila Modrićovu situaci, ale jakmile se všichni dali do pořádku, Lukita se vrátil na začátek.

Odejde Luka?

V posledních letech Modrić vždy říkal, že dokud se bude cítit být důležitou postavou týmu, zůstane v Realu Madrid. V letošní sezoně má poprvé v kariéře pocit, že není dostatečně doceněn, a navzdory svému věku by rád trávil více času na hřišti než na lavičce. Jeho situaci mezitím bedlivě sledují kluby v Saúdské Arábii.

Podle zpráv španělských médií získal Al-Šabáb v minulých dnech Ivana Rakitiće, který je blízkým přítelem hráče Los Blancos. Loni v létě Modrić odmítl mnohamilionovou nabídku z Arábie, protože jeho cílem bylo pokračovat v kariéře v hlavním městě Španělska.

Zimní přestupové okno je stále v plném proudu, a přestože se jeho odchod v polovině sezony zdá být nepravděpodobným scénářem, arabské kluby vidí, v jaké situaci se Modrić nachází, a jistě se ho v nejbližších dnech znovu pokusí přesvědčit k přesunu na Blízký východ.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Oficiálně: Luka Modrić prodloužil smlouvu s Realem Madrid do roku 2025
Mužstvo

Oficiálně: Luka Modrić prodloužil smlouvu s Realem Madrid do roku 2025

Real Madrid C. F. a Luka Modrić se dohodli na prodloužení smlouvy s naším kapitánem, který bude s klubem spojen…
Kdo jsou rodiče Mbappého – Fayza Lamari a Wilfried Mbappé?
Mužstvo

Kdo jsou rodiče Mbappého – Fayza Lamari a Wilfried Mbappé?

Kylianův start v Madridu je také zásluhou jeho rodičů, kteří ho na jeho cestě podporovali. Kylian Mbappé už je hráčem…
Chiringuito: Mbappé nepotřebuje operaci nosu
Mužstvo

Chiringuito: Mbappé nepotřebuje operaci nosu

Edu Aguirre, který má v pořadu Chiringuito na starosti zpravodajství týkající se Realu Madrid, sdělil, že testy ukázaly, že Kylian Mbappé…
Mbappé všechny překvapil, jak dobře umí španělsky. Co stojí za tímto překvapením?
Mužstvo

Mbappé všechny překvapil, jak dobře umí španělsky. Co stojí za tímto překvapením?

Mbappé se konečně stal hráčem Realu Madrid. Představen byl 16. července 2024 před Santiago Bernabéu zaplněným až po střechu madridskými…