Marco Asensio a jeho cesta na Santiago Bernabéu. Selhání Barcelony a odmítnutí Athléticu

Marco Asensio a jeho cesta na Santiago Bernabéu. Selhání Barcelony a odmítnutí Athléticu

Jedenadvacetiletý Marco Asensio je v současné době asi nejsledovanějším hráčem Realu Madrid. Na začátku nové sezóny předvádí excelentní výkony. V neděli dvěma brankami zajistil pro Merengues alespoň bod proti Valencii a jednu trefu si připsal i v odvetě superpoháru proti Barceloně. Nutno podotknout, že všechny góly byly výstavní. Mnoho však nechybělo, a Marquito mohl hrát v barvách Azulgranas. O jeho služby se zajímalo i Bilbao.

BARCELONA

Marco Asensio podepsal smlouvu s Realem v lednu 2015. Sezónu ještě dohrál v Mallorce. Další sezónu přece jen zamířil do Barcelony. Rafa Benítez jej nezařadil do prvního týmu a tak jej vedení Bílého baletu poslalo na roční hostování do Espanyolu. Od sezóny 2016/17 je Marco členem prvního týmu Realu Madrid.

O služby talentovaného mladíka se ale ještě před královským klubem zajímal jeho úhlavní rival – FC Barcelona. Real Mallorca, klub z Baleárských ostrovů, si cenil služby vycházející hvězdy na 4,5 milionu eur, což se ale vedení katalánského klubu zdálo příliš.

Barca, na základě jednání s hráčovým agentem, nabídla za Marca 2,5 milionů eur + další 2 miliony ve dvou splátkách. Mallorca ale trvala na okamžitém zaplacení požadované sumy. Barcelona se v té době zajímala také o mladého brazilského obránce Douglase, za kterého Sao Paulo požadovalo 5,5 milionů eur.

Azulgranas hledali nástupce Daniho Alvése, zatímco hráčů do útoku měli v té době vícero. Proto nakonec Barca přestala o Asensiovi jednat a zaměřila se na posílení obranných řad. Na Camp nou směřoval tedy Douglas, který v dresu katalánského celku od té doby odehrál tři zápasy.

A tak v lednu 2015 sportovní ředitel Realu Madrid, José Angel Sánchez, zvedl telefon a vytočil číslo na Baleáry. Mallorca kývla na jeho nabídku za Asensia, která byla ve výši 3,9 milionů eur. Zbylých 600 000 eur Mallorca Realu odpustila výměnou za to, že Marco zůstane na hostování do konce sezóny. Jeden z nejlepších nákupů Bílého baletu za poslední roky byl dokonán.

Marco Asensio je odborníky i fanoušky často považován za hlavní symbol rozdílu v současné přestupové politice Realu a Barcy. Zatímco Azulgranas nakoupili řadu hráčů za značné částky, které se ve finále příliš neprosadily, vedení Merengues opustilo od nakupování drahých hvězd a zaměřilo se na mladé a talentované hráče. Rozdíl mezi oběma týmy se pak projevil během španělského superpoháru, ve kterém Bílý balet svého rivala porazil vcelku jednoznačně 5-1 v součtu obou zápasů. Ironií bylo, že hráč, který mohl válet na Camp nou, byl jedním z těch, kteří zatížili barcelonské konto přesnou trefou.

BILBAO

Hráčova talentu si všiml také Athlétic Club, který v současné době nejvíce ze všech španělských klubů vsází na tzv. politiku cantery. Smyslem cantery je skladba týmu či jeho drtivé většiny výhradně z hráčů, pocházejících z regionu. Při pohledu na současnou soupisku Bilbaa tak vidíme, že všichni hráči pocházejí z Baskicka.

Marco Asensio má po matce kořeny v Nizozemsku a po otci ve Španělsku. Jeho otec Gilberto hrával za baskický klub Barakaldo CF, který se pohybuje mezi Segunda a Tercera División. Tím pádem by Marquito splňoval podmínky cantery, mohl se stát členem akademie a posléze i prvního týmu Bilbaa.

Zde záviselo výhradně na rozhodnutí otce. Gilberto ale věděl, že snem Marquita je v budoucnu oblékat bílý dres. Ti, jež Marca dobře znají, potvrzují, že když byl malý, spával s medvídkem, který byl oblečen v dresu Realu Madrid. Na svém instagramu Asensio v dubnu zveřejnil fotku, na které je jasně patrné, pro jaký klub již od dětství bilo jeho srdce. 

Desde niño he soñado con partidos como el de mañana. ¡Nos vemos en el Bernabéu! #ElClásico #HalaMadrid

Příspěvek sdílený Marco Asensio (@marcoasensio10),


Zdroj: as.com

8 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…