MARCA: Real Madrid jako chameleon: 3 jedničky v bráně, 24 variant v obraně, 21 v záloze a 7 v útoku

MARCA: Real Madrid jako chameleon: 3 jedničky v bráně, 24 variant v obraně, 21 v záloze a 7 v útoku
Oslavy na Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

V Realu Madrid se během oslav La Ligy a Ligy mistrů opakovala tato věta: „Měli jsme spoustu problémů se zraněními.“ A tak tomu také bylo. Zdravotní komplikace začaly Real Madrid pronásledovat hned na stratu, v klíčovém okamžiku sezony ho dostaly na hranu a nad Valdebabas se chvílemi vznášely obavy, že tým nedosáhne svých cílů. Pokud projdeme jednotlivé řady, tak zjistíme, že finálová základní sestava spolu v sezóně příliš nehrála. A to nejen kvůli Thibautu Courtoisovi, který před Wembley odchytal pouze čtyři ligové zápasy. Obranná čtveřice Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy se totiž potkala celkem 11x. Střed pole, který proti Dortmundu tvořili Valverde, Camavinga, Kroos a Bellingham, společně hrál dokonce pouze v osmi utkáních. Výjimku tvoří útok, kde po většinu sezóny byli jistotou Brazilci.

Mezi listopadem a prosincem se Ancelotti kvůli zraněním (a několika suspendacím) ocitl téměř bez poloviny týmu. Tuto překážku překonal vynikajícím způsobem: sedm výher a remíza v osmi zápasech se sedmi a více absencemi. Klíčové bylo, že se Real byl schopen přizpůsobit se všem situacím, nevýhodám, soupeřům a momentům zápasu. A to vše díky Ancelottiho mimořádnému řízení a maximálnímu využití zdrojů mužstva.

24 různých složení obrany

Nejlepším příkladem je obranná řada, která byla po těžkých zraněních Courtoise, Militaa a Alaby nejvíce postižena. Po prosincovém zranění Rakušana měl Madrid možnost využít zimního přestupového okna k posílení, ale rozhodl se ho nechat proběhnout a vystačit si s tím, co měl. Ancelotti tak v průběhu sezóny přestavil 24 různých složení obranné čtveřice . Carvajal, Lucas a Vinícius Tobias hráli na pravém beku. Nacho, Rüdiger, Militao, Alaba, Tchouaméni, Carvajal a Carrillo se v průběhu sezóny prostřídali ve středu obrany. Mendy, Fran, Camavinga a Alaba nastoupili na levém beku. Směsice hráčů, která dává dohromady 24 různých obran v 55 odehraných zápasech. Defenzivní čtyřka, která hrála ve finále ve Wembley (Carvajal, Nacho, Rüdiger a Mendy), nastoupila pouze 11krát.

Zvláštní kapitolou jsou gólmani, protože v průběhu sezóny se mezi třemi tyčemi prostřídali hned tři, kdy každý po určitou část plnil roli jedničky. Odstartoval ji Kepa, který přišel hostovat z Chelsea poté, co se zranil Thibaut Courtois. Jenže v listopadu se Kepa zranil, příležitost dostal Lunin, který už následně svého španělského kolegu mezi tři tyče prakticky nepustil, zejména poté, co Kepovi nevyšly lednové zápasy proti Atlétiku Madrid v Superpoháru a Almeríi. Závěr sezóny už patřil uzdravenému Courtoisovi, který po svém návratu neobdržel gól v žádném z pěti zápasů, které odchytal, včetně finále Ligy mistrů.

21 variant v záloze

Totéž platí ale i o středu pole. Záloha, kterou Ancelotti proti Dortmundu musel nasadit, nebyla ta, kterou by si patrně přál, protože přišel kvůli zranění o Tchouaméniho. Střed proti Dortmundu tvořili Camavinga, Kroos, Valverde a Bellingham. Pouze v osmi utkáních právě skončené sezóny bylo složení záložní řady takové. Když k tomu připočteme ještě Modriće, Ceballose, Brahima, Ardu a Nica Paze, zjistíme, že celkem Ancelotti poskládal v sezóně 21 různých variant záložní řady.

7 možností v ofenzivě

Nejmenší problémy měl Ancelotti při skládání útoku, jde o nejstabilnější místo v sestavě Los Blancos. Jeho první volbou byla bezesporu dvojice Vinícius – Rodrygo. Brazilci společně nastoupili ve 29 utkáních. Dalšími variantami ale byli Joselu – Rodrygo (7), Brahim – Rodrygo (6), Joselu – Brahim (6) a Vinícius – Joselu (5). V případě nouze musel Ancelotti nasadit útočnou dvojici s Bellinghamem. Jude ryze jako útočník hrál proti Atlétiku Madrid s Rodrygem, po boku Viniho nastoupil proti Lipsku.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…