MARCA: První zápas přinesl dobré zprávy z Realu Madrid. Tým jde správným směrem

MARCA: První zápas přinesl dobré zprávy z Realu Madrid. Tým jde správným směrem

Real Madrid v prvním zápase sezóny suverénně porazil Deportivo Alavés a deník MARCA z tohoto setkání vyvozuje pouze pozitivní závěry.

Carlo Ancelotti ve své prezentaci slíbil, že herní styl jeho týmu „bude v souladu s historií klubu“. Začátek sezóny nemohl být lepší a Los Blancos provázejí jen dobré zprávy. Ital se soustředil na dynamiku.

Znovuzrozený Hazard?

Měl z čeho vybírat, pokud jde o obsazení útočné řady, a vybral si dva nejzkušenější hráče, aby podporovali Benzemu v útočné fázi. Každý z této trojice zanechal velký dojem, zejména Belgičan a Francouz, kteří si rozuměli téměř beze slov.

Počátek jejich spolupráce sahá do roku 2019, ale ve Vitorii hra vznikala hlavně na levé straně, kde se objevili i Modrić a Alaba.

Eden Hazard byl velmi aktivní a sebevědomý, zkoušel mnoho driblingů a netradičních přihrávek. Bylo evidentní, že si hru užíval poprvé po dlouhé době. Ancelotti, přestože byl spokojen s výkonem svého hráče, stále ho tlačil, aby byl více aktivnější v pressingu.

Nejlepší dojem ze zápasu zanechal Hazard, který skvěle patou přihrál Benzemovi, a ten nekompromisně zakončil fantastickou akci celého týmu. Eden působil skvělým dojmem, dokud ho Carletto v 65. minutě nevystřídal. Ví, co vše má za sebou jeho hráč, a nechce ho na začátku soutěže přetížit. V plánu je jeho úplné uzdravení a letos to chce i samotný fotbalista.

Karim Trofeo Pichichi

Předzápasové předpovědi MARCY naznačují, že Karim Benzema je vážným kandidátem na Trofeo Pichichi. Francouz již od samého začátku vykazuje neobvykle vysokou formu. Dal dva góly, ale stále přináší týmu mnohem víc než jen góly.

Jeho způsob hry není dosažitelný pro mnoho jiných hráčů a Ancelotti je okouzlen novou verzí Francouze. Oba se samozřejmě velmi dobře znají, ale s touto kompletní verzí Benze se Itálie ještě nesetkal.

Karim začal tento zápas s kapitánskou páskou. V nepřítomnosti Marcela, který se lečí s lehkým zraněním, zůstává prvním kapitánem a skutečným vůdcem, jehož přítomnost je na hřišti cítit.

Bez Sergia Ramose se s největší pravděpodobností stane v této sezóně první volbou pro pokutové kopy, což ho jen přiblíží k trofeji, kterou ještě nezískal, tedy Trofeo Pichichi.

Alaba součástí týmu

Dalším jménem, které se po závěrečném hvizdu hodně opakovalo, byl David Alaba. Rakušan je ten typ přestupu, díky kterému máte pocit, že v týmu hraje odjakživa. Má za sebou jen první ostrý zápas v bílém dresu, ale už se zdá, že zapadl do týmu a stal se jedním z nejdůležitějších kousků této skládačky.

Jeho postava připomíná začátky Toniho Kroose v klubu, což je úctyhodné srovnání. Proti AC Milán v přátelském utkání hrál fenomenálně jako střední obránce. Proti Alavésu hrál na levém beku, hodně pomáhal ofenzivní hře a nakonec zaznamenal asistenci. Španělská média pro něj mají jediné slovo: „crack“. 

Skórující Vinícius

Co když Ancelotti vytáhne z Viníciuse nejlepší verzi? Pokud jste za poslední dva roky mohli něco zjistit, bylo to tak, že Zidane neměl Brazilce příliš v lásce. A přestože hráč nastoupil k prvnímu zápasu na lavičce, je cítit, že je mezi ním a Ancelottim mnohem lepší souznění než s Francouzem.

Ital na jeho adresu neměl téměř nic jiného než chválu a Vini zahájil sezónu gólem. Carletto ví, že otázka zakončení Brazilce je na jeho seznamu úkolů, které musí vyřešit a už s ním pracuje na přesnosti, aby pomohl mladému hráči zazářit ještě víc.

Je zřejmé, že podmínky pro hru ve Vitorii byly skvělé. Teplota byla jen 22 stupňů, což Los Blancos umožňovalo hrát téměř pořád ve vysokém tempu. Ponecháme -li stranou teplotu, zůstává jasné, že Ancelotti chce vidět tým hrát extrémně intenzivně a samotní hráči vypadají, že jsou na to připraveni.

Real Madrid byl velmi rychlým týmem. I hráči jako Eden Hazard chodili do pressingu a přítomnost Fede Valverdeho v základní jedenáctce to jen usnadnila. Uruguayec bude s největší pravděpodobností jednou z opor Ancelottiho týmu kvůli jeho způsobu hry a chápání fotbalu.

Akce na 3:0 ukazuje v kostce aktuální stav Los Blancos a kouzlo Antonia Pintuse lze vidět na první pohled.

Nejtěžším problémem, který měl Carlo vyřešit, byl nedostatek gólů. Ital věří, že to lze zlepšit tím, že se hráči snáze dostanou před branku soupeřů. Vytvořením diagramů, které pro ně budou v určitém okamžiku zcela automatické.

Před sezónou se mohlo zdát, že Los Blancos toho dopředu moc nepředvedli, ale první zápas tuto perspektivu trochu mění. Další statistikou, která umožňuje přistupovat k současné soutěži s optimismem, je fakt, že ve dvou sezónách pod Ancelottim byl tým Realu Madrid nejlépe skórujícím týmem ligy.

Carlo chce tyto úspěchy zopakovat, i když Cristiano už zde není. Ale je tu Benzema, a pokud věříte Pedrerolovi … Tik, Tak.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…