MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid
Modrić, Vazquez a Rudiger (zdroj: realmadrid.com)

Chorvat a Španěl uzavřeli dohodu o setrvání v klubu na další sezonu. Oba budou patřit mezi kapitány prvního týmu.

Luka Modrić a Lucas Vázquez zůstávají v Realu Madrid i pro další sezonu. Záložník a obránce se dohodli na prodloužení svých smluv o další sezonu a královský klub to oficiálně oznámí v nejbližších dnech, informuje José Félix Díaz z deníku MARCA. Oba případy jsou odlišné, ale konec bude u obou stejný.

Rekord na obzoru

Modrićiův případ je výjimečný nejen tím, že v Realu Madrid zůstane i třináctou sezonu a s největší pravděpodobností převezme funkci prvního kapitána tváří v tvář ohlášenému odchodu Nacha, ale také rekordem, který se objevil na jeho obzoru.

V současné době je nejstarším fotbalistou, který hrál za Real Madrid, Ferenc Puskás, který v roce 1966 ve věku 39 let a 36 dní nastoupil za královský celek k 39 utkáním. Luka oslaví 39. narozeniny v září, takže už v druhé polovině října bude stát před šancí maďarský rekord překonat.

Ještě rok navíc?

Novinář deníku Marca dodává, že by nemělo být vyloučeno, že chorvatské dobrodružství bude trvat ještě déle, protože záložník si neklade žádné limity a nevylučuje, že bude hrát na nejvyšší úrovni dokonce až do mistrovství světa 2026.

Důležité pro celou situaci je, že Modrić prý odmítl více peněz od jiných klubů a jiné zdroje již dříve uvedly, že pokud s Realem podepíše novou smlouvu, bude mít nižší plat než v té poslední. Luka se zkrátka v Realu a jeho rodina v Madridu cítí naprosto komfortně a nechtěli to měnit.

Přesvědčil výkony

Co se týče Lucase Vázqueze, ten si na hřišti opět vybojoval novou smlouvu. Před třemi lety ho všichni viděli mimo klub, ale obránce nejenže zůstal v Realu Madrid, ale stal se důležitou součástí rotace prvního týmu.

Vedení se mu na základě jeho zásluh na hřišti nakonec rozhodlo nabídnout další roční smlouvu i nyní a dvaatřicetiletý hráč se vůbec nerozmýšlel. V Lucasově případě půjde o jeho desátou sezonu v Realu Madrid.

Není také jasné, kdy toto dobrodružství skončí, ale klub už se poohlíží po Forteovi nebo Davidu Jiménezovi z akademie a prodaném Alexi Jiménezovi nebo Melvinovi, pokud jde o převzetí štafety na pravé straně obrany po Carvajalovi a Lucasovi.

Důležití pro šatnu

José Félix Díaz dospěl k závěru, že prodloužení těchto dvou smluv považují Los Blancos za klíčové pro zachování identity týmu. To platí nejen na hřišti, ale také pro život týmu v šatně. Modrić a Lucas budou po odchodu Kroose a avizovaného Nacha působit jako kapitáni vedle Daniho Carvajala a Federica Valverdeho.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…