MARCA: Marcelo už nemůže dál zabírat místo Gutimu. V obraně už by neměl nastoupit

  MARCA: Marcelo už nemůže dál zabírat místo Gutimu. V obraně už by neměl nastoupit

  Carlos Carpio, zástupce šéfredaktora deníku MARCA, píše ve svém posledním článku o dojmech po vystoupení Marcela proti Rangers. Přinášíme Vám pohled španělského novináře.

  Marcelo právě zahajuje svou 15. sezónu v bílých barvách, protože mu zůstává ještě rok smlouvy, protože neexistuje žádný tým, který by byl ochoten zaplatit Brazilci jeho současný plat, a protože dal Realu Madrid tolik, že se klub rozhodl nenutit ho odejít a ocenit jeho úspěchy.

  Kromě toho se rozloučí s poctami jako kapitán v naději, že na konci sezóny zvedne pohár. To vše by však nemělo zakrývat pravdu, která je zřejmé všem zúčastněným – v 33 letech není Marcelo na úrovni, která by mu umožnila hrát za Real Madrid.

  Po dvou letech neustálého snižování herních a fyzických schopností Brazilce, by jeho finální sezóna měla být pouze teoretická. Rozloučení, které by ocenilo jeho úžasnou kariéru v bílém dresu.

  Především by to však mělo být pro dobro týmu. Rovněž z důvodu spravedlnosti, aby se nevzala příležitost rozvoje Miguela Gutiérreze.

  Španěl se možná nikdy nedostane na úroveň, kde byl Marcelo ve svých nejlepších letech, ale pokaždé, když přijde na hřiště, ukazuje, že Real Madrid je s ním na levé straně mnohem lepší než s Brazilcem.

  V neděli zahájil Marcelo zápas na levé straně obrany, kvůli dlouhodobé nepřítomnosti Ferlanda Mendyho a právě tato levá strana byla neustálým terčem útoků Rangers.

  Jeho fyzické schopnosti jsou natolik omezené, že i hráči týmu nižší třídy, kterými Skoti jsou, ho vozili na kolotoči a opakovaně představovali na jeho straně hrozbu.

  V 60. minutě vstoupil na hřiště Miguel Gutiérrez a Marcelo byl přesunut na levé křídlo a tam jeho hra dávala mnohem větší smysl, což však neznamená, že to velký smysl mělo.

  Byl to pouze první ostrý zápas, ale již se ukázalo, že Real Madrid nemůže čekat další rok na tohoto Marcela, kterého si všichni dobře pamatujeme, protože se s největší pravděpodobností nikdy nevrátí.

  Brazilec si nezaslouží hrát více minut, a jestli už musí hrát, je pro něj lepší spíše křídlo než levý bek. Především již nemůže dále omezovat možnosti Miguela Gutiérreze.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  7 Komentářů

  • Avatar

   Absolutní souhlas, pokaždé když Marcelo nastoupí, tak soupeř svoje útoky povede tudy. Na míči je pořád pan fotbalista, ale bez dynamiky dnešní fotbal hrát nejde, obzvláště ne na krajním beku…

   0
   0
  • Avatar

   Ano suhlasim ten tu nema co robit uz dobre dva roky a posledny zapas cista katastrofa ten hrac je zrely na katarsku ligu a za mega plat tu zabera miesto Gutimu. Uz pred dvoma rokmi sme ho mali predat a sancu a nechat si Reguiho.

   0
   0
  • Avatar

   škoda, že ani hráč ako Marcelo nemá toľko v hlave, aby videl, že už je viac na obtiaž než prínosom.
   podobné peniaze by určite dostal od arabov či od Beckham a u fanúšikov by si udržal rešpekt.

   je umenie vedieť kedy je čas odísť

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá
  Mužstvo

  Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá

  Vinícius se snaží zlepšovat, ačkoli i přes zranění, která ho trápí, nejsou jeho čísla horší než v předchozích sezonách. V…
  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…