MARCA: Jacobo Ramón v plánech Xabiho a na radaru klubů Premier League
- Bývalí hráči Realu
 - dnes 9:05
 - 0 Komentářů
 - Zbynek H.
 
            Stoper předvádí skvělou formu v Como a jeho jméno figuruje v „plánu obnovy“ obrany Realu Madrid. Několik anglických klubů zároveň pozorně sleduje vývoj mladého Španěla.
José Luis Calderón z deníku MARCA informuje, že Real Madrid je plně spokojen s pokroky Jacoba Ramóna v Como. Castilla už pro něj byla příliš malá a jeho obrovský potenciál vyžadoval mnohem větší výzvu.
Real si byl vědom, že jeho odchod je investicí do budoucnosti, která přinese velké sportovní výhody. Klub ho svěřil Cescu Fàbregasovi v Como a už po třech měsících si mnul ruce. Vliv Jacoba Ramóna na skvělé výsledky italského týmu je obrovský, což ukázal například nedávno v remízovém utkání 0:0 s Neapolí na stadionu Diega Armanda Maradony.
Jacobo Ramón si získává srdce jak Cesca, tak Xabiho Alonsa. První se raduje z jeho fantastických výkonů v Como (7. místo v lize, pět bodů ztráty na lídra), druhý sleduje jeho rozvoj a už s ním počítá do svých budoucích plánů. Real Madrid chce obnovit plán přestavby obrany, který začal v létě příchodem Trenta, Huijsena a Carrerase, a Jacobo Ramón je jedním z kandidátů na účast v tomto „plánu obnovy“.
Davidu Alabovi a Antoniu Rüdigerovi končí smlouvy příští léto a jejich budoucnost je nejistá. Kromě hledání posil na trhu má Real Madrid v hledáčku i hráče, k nimž vlastní práva – a právě zde přichází ke slovu Jacobo Ramón. Jeho debut na nejvyšší úrovni se vydařil a „zkoušku“ zvládá s vyznamenáním.
Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.
Zdroj: marca.com