MARCA: Hazard zatím nehodlá opustit Real Madrid. V šatně je Eden velmi oblíbený

  MARCA: Hazard zatím nehodlá opustit Real Madrid. V šatně je Eden velmi oblíbený

  Real Madrid je otevřen letnímu odchodu Edena Hazarda v jakékoli podobě. Belgičan mezitím uvažuje o splnění celé smlouvy.

  Mario Cortegana z deníku MARCA uvádí, že dva měsíce před koncem sezóny 2021/22 je situace taková, že Hazard hodlá splnit smlouvu do roku 2024.

  Mezitím s ním už Los Blancos nepočítá a v létě budou hledat možnosti, jak se ho zbavit. Podobně tomu bylo i v lednu, ale útočník tehdy také neměl zájem opustit tým.

  Správný přístup

  Jednatřicetiletý hráč je nespokojený se svou sportovní situací, ale své návyky a pracovní režim už dávno zlepšil. Poprvé ve své kariéře absolvuje doplňkový trénink doma a pravidelně maká v posilovně. Ti, kteří ho znají lépe, zdůrazňují, že nikdy tak tvrdě netrénoval.

  To však zatím nepřináší žádný efekt na hřišti. MARCA zde poukazuje na dva aspekty: nedostatek minut a špatné výkony, pokud už Eden dostával šance. V této sezóně se Belgičan objevil ve 22 ze 42 zápasů, ale odehrál jen 950 minut (23,32 % možných, 17. místo pro tým).

  V posledních pěti zápasech byl vždy na lavičce a naposledy byl v prvním kádru v lednu v ligovém utkání proti Elche. Jeho úspěchy v této sezóně jsou jen 1 gól a 2 asistence, včetně zásahu a asistence v Copa del Rey.

  Pro tento příběh je důležité, že rodina Hazarda se v Madridu cítí skvěle a jejich blaho je pro hráče absolutní prioritou. V posledních měsících se Eden stal již popáté otcem a jeho žena by nyní raději neměnila bydliště, natož aby opustila Madrid.

  Není zájemce

  Pro klub je základním aspektem absence jakýchkoliv dotazů ohledně 31letého hráče. Dokonce ani Chelsea, jeho bývalý tým, neprojevila zájem o zapůjčení Hazarda. Vedení klubu se obávají dalšího případu podobného Baleovi a plnění smlouvy bez reálného dopadu na výkon týmu.

  Současně šatna má Edena velmi v oblibě a on se vyznačuje ochotou pomoci a vytvořit dobrou atmosféru. Nikdo si nestěžuje na nějaké grimasy nebo urážky. Naopak, všichni mluví o super klukovi, který tvrdě pracuje jako všichni ostatní v týmu.

  I část fotbalistova okolí považuje odchod v létě za nejlepší variantu, mnoho lidí totiž stále věří v kvalitu Hazarda. Důležité je, že mistrovství světa se bude hrát na podzim a Belgičané by také chtěli, aby jejich kapitán měl v následujících týdnech šanci pravidelně hrát. Momentálně to ale nevypadá, že by sám Hazard chtěl odejít.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  11 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…