MARCA: Bayern navázal kontakt se Zidanem. Bavoři doufají i v příchod Miguela Gutiérreze

MARCA: Bayern navázal kontakt se Zidanem. Bavoři doufají i v příchod Miguela Gutiérreze
Zinédine Zidane

Bayern Mnichov hledá nástupce Thomase Tuchela. Podle deníku MARCA vedení klubu v minulých dnech kontaktovali Zinédina Zidana s dotazem na jeho návrat na trenérskou lavičku. Pokud Zidane převezme otěže Bayernu, jedním z prvních kroků Francouze by mohlo být přivedení Miguela Gutiérreze, o kterého se Bavoři zajímají již několik týdnů.

Zinédine Zidane ukončil své druhé působení na trenérské lavičce Realu Madrid v červnu 2021. Od té doby se Francouz k práci trenéra nevrátil, ačkoli se v médiích opakovaně objevily spekulace, který další tým by mohl převzít.

Nejvíce se samozřejmě mluvilo o Juventusu, ačkoli se objevily i zvěsti o PSG nebo francouzské reprezentaci. V tuto chvíli se Zizou stále nerozhodl pro návrat k práci a nyní se mu otevírají další dveře.

Nabídka Bayernu

Podle deníku MARCA vedení Bayernu Mnichov v minulých dnech kontaktovali Francouzova agenta, aby od příští sezony převzal klub. Jednapadesátiletý bývalý hráč se dostal do hledáčku bavorského giganta, který hledá nástupce Thomase Tuchela.

Němec je u týmu od března 2023. V minulé sezoně se týmu pod jeho vedením podařilo vyhrát Bundesligu po klopýtnutí Borussie Dortmund v posledním kole, ale v aktuální soutěži tým prvenství neobhájí a nedaří se mu téměř na všech frontách. Vztahy vedení s Tuchelem navíc nepatří k nejlepším, a proto klub před časem oficiálně oznámil, že Němec po skončení sezony Bayern opustí.

Jeho nástupcem by se měl stát Zinédine Zidane. Majitelé oslovili Francouzova agenta s dotazem na možnost jeho návratu na trenérskou lavičku po tříleté pauze. V Mnichově se objevila i jména jako Nagelsmann, Flick a dokonce i Mourinho, ale poslední aktivity jasně naznačují, že první volbou má být Zizou.

Návrat není vyloučen

Současná situace Bayernu Mnichov je určitou raritou, protože klub si zvykl, že každý plánuje každou sezonu s velkým předstihem. Podle deníku MARCA se Zidane ještě nerozhodl, ale ví o nabídce, která je na stole.

Sám bývalý fotbalista před několika měsíci v rozhovoru uvedl, že by se rád vrátil k trenérské práci. „Návrat? Proč ne. Momentálně se sice věnuji jiným věcem, ale ano, rád bych se vrátil. Jsem si jistý, že se na lavičku vrátím, rád bych znovu trénoval,“ prohlásil jednapadesátiletý bývalý hráč.

Guti na radaru Bavorů

Jednou z priorit Bayernu v letním přestupovém období je posílení obranné řady. Vzhledem k více než pravděpodobnému odchodu Alphonsa Daviese je na seznamu cílů Bavorů mimo jiné i Miguel Gutiérrez.

S možným příchodem Zidana se vše logicky spojuje. Byl to právě francouzský trenér, kdo si poprvé všiml Miguela Gutiérreze, když ještě hrál v La Fábrice. U Ancelottiho neměl příliš šancí a Ital ho pustil, ale Zizou si Miguela Gutiérreze velmi vážil a podle deníku MARCA ho možná v příští sezoně přivede do Bundesligy.

Jak již bylo řečeno, je třeba zdůraznit, že situace ohledně smlouvy Miguela Gutiérreze je poměrně specifická. Španěl je hráčem Girony, ale Real Madrid prodal 50 % hráčových práv Kataláncům za 5 milionů eur, čímž si zaručil výkupní klauzuli ve výši 8 milionů eur na příští léto.

Hráč měl v zimním okně nabídku od klubu z Premier League, který Gironě nabídl 25 milionů eur, ale ani hráč, ani klub nechtěli uprostřed sezony o přestupu uvažovat.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: (Téměř) dokonalá sezóna „budoucího trenéra Realu Madrid“
Bývalí hráči Realu

MARCA: (Téměř) dokonalá sezóna „budoucího trenéra Realu Madrid“

Bayer Leverkusen v sobotu vyhrál Německý pohár a může se tak pochlubit národním doublem pro sezonu 2023/24. Takový start Xabiho…
Sergio Ramos nejspíše po sezoně definitivně opustí La Ligu
Bývalí hráči Realu

Sergio Ramos nejspíše po sezoně definitivně opustí La Ligu

Veterán Sevilly a legenda Realu Madrid Sergio Ramos je zřejmě podruhé v kariéře na odchodu ze Španělska, protože jeho návrat…
Real Madrid by mohl získat 30 milionů eur za hvězdu Realu Sociedad
Bývalí hráči Realu

Real Madrid by mohl získat 30 milionů eur za hvězdu Realu Sociedad

Arda Güler byl na začátku víkendu hrdinou Realu Madrid, když Los Blancos zvítězili těsně 1:0 nad Realem Sociedad a přiblížili…
Legendy Realu Madrid prohrály s Portem. Rozhodl Marek Čech
Bývalí hráči Realu

Legendy Realu Madrid prohrály s Portem. Rozhodl Marek Čech

Veteráni Realu Madrid vůbec poprvé v Corazón Classic Match nalezli přemožitele. V sobotu po poledni podlehli na Estádio Santiago Bernabéu legendám Porta…