Madrid mi byl po tři roky domovem. Ty zápasy pro mne budou výjimečné, prohlásil James

Madrid mi byl po tři roky domovem. Ty zápasy pro mne budou výjimečné, prohlásil James

Hned ve své premiérové sezóně v Mnichově dostane příležitost, aby se postavil svým bývalým spoluhráčům. James Rodríguez si zhruba po roce opět zahraje na Santiago Bernabéu, tentokrát ale v barvách Bayernu. A na zápas se pochopitelně velice těší.

Jaké myšlenky vás napadly, když jste se dozvěděl o složení semifinále?

Když už se v této soutěži dostanete tak daleko, tak je prakticky jedno, jakého soupeře si přejete pro los. Real Madrid, Liverpool i AS Řím jsou velice silní soupeři, a pokud chceme Ligu mistrů vyhrát, musíme porazit kohokoliv. Nejdůležitější je, abychom zůstali v klidu, věřili v naše schopnosti a odehráli dva dobré zápasy. To je vše co chci.

Čeká nás jedinečná evropská fotbalová klasika. Jak se cítíte?

Cítíme se všichni velmi dobře. Myslím, že bychom se na zápas neměli dívat jako na pomstu za uplynulá vyřazení Realem, ale jako na dva zápasy, které nás mohou posunout do finále. Když se střetnou tyto dva týmy, pokaždé jde o naprosto jedinečné zápasy. Ale musíme se soustředit na to základní, a to je abychom v obou zápasech hráli naši hru, byli v dobré fyzické kondici, a celkově na zápas připraveni stejně, jako bude určitě připravený i Real Madrid.

Real Madrid je v Lize mistrů mimořádně úspěšný, jako by byl osudem předurčen k úspěchu. Jak tomuto čelit?

Je pravda, že v Lize mistrů ze sebe Real vždy dostane něco extra. Hráči, realizační tým a prakticky každý v Madridu ví, co je třeba udělat pro to, aby byli v této soutěži úspěšní. Věděli to minulý rok, rok před tím a ví to i letos. Je to prostě legendární klub. Ale Bayern nemá žádný důvod, proč by se měl nechat zastrašit. Jeho historie je taktéž velká a úspěšná. V minulosti už několikrát nad Realem uspěl.

Co říkáte na kontroverzní penaltu v závěru zápasu mezi Realem a Juventusem?

To je typický Real Madrid. Ten klub se nevzdává za žádné situace. Jeh hráči to neumí, a až do závěru jeho hráči přemýšlejí o výsledku, který je posune dál. Nikdo neočekával, že by Juventus mohl na Bernabéu smazat manko. Real ale na nic nečekal, do konce řádné hrací doby hráli velmi aktivně a snažili se uhrát takový výsledek, který by jim semifinále zajistil. Ta penalta, to bylo pouze vyústění předchozího tlaku. Nezabalili to a byli po zásluze odměněni. Real do semifinále prošel zaslouženě.

Těšíte se, že si zase zahrajete na stadionu, který vám byl domovem?

No samozřejmě. Tyto dva zápasy jsou pro mě velice speciální. Hrál jsem tam tři roky a byl jsem během nich šťastný. Je to klub, který mi toho hodně dal. Díky němu jsem tam poznal spoustu přátel, a mám mnoho pěkných vzpomínek. Proto pro mne bude trochu zvláštní, nastoupit nyní na druhé straně. Ale musím se soustředit na to, abych se co nejlépe připravil.

Bude před vámi příležitost ukázat Realu, že jste velký hráč.

Takto nad tím nepřemýšlím. Soustředím se jen na to, abych ze sebe dostal to nejlepší a pomohl mým spoluhráčům získat lístek do Kyjeva. Chceme do finále a s tím také půjdeme proti Realu Madrid. Na ničem jiném nezáleží.

Bavil jste se o zápase s vašimi bývalými spoluhráči?

Ne, s žádným z nich jsem o tomto vůbec nehovořil. Určitě budeme mít příležitost, abychom se o tom pobavili, ale teď na to ani jedna ze stran nemáme myšlenky. Všichni se soustředí na zápasy samotné.

Jak zastavit Cristiana Ronalda?

Je to mašina na góly a dokazuje to neustále znovu a znovu. Doufám, že oba zápasy jej nějak uhlídáme, musíme velmi dobře bránit. Ale nesmíme se soustředit jen na něj. Real Madrid má na každém postu špičkové hráče. Bude to velmi těžké.


Zdroj: as.com

7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nacho: Zvednout nad hlavu trofej Ligy mistrů je to nejlepší, co vás může na klubové úrovni potkat
Liga mistrů

Nacho: Zvednout nad hlavu trofej Ligy mistrů je to nejlepší, co vás může na klubové úrovni potkat

Nacho poskytl rozhovor UEFA, v němž se zamýšlí nad svou rolí kapitána Realu Madrid a mentalitou týmu před finále Ligy…
Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!
Liga mistrů

Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!

Před deseti lety, 24. května 2014, skórovali Sergio Ramos, Gareth Bale, Marcelo a Cristiano Ronaldo v nezapomenutelné remontadě proti Atléticu v legendárním…
Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát
Liga mistrů

Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát

„Nejlepšími vlastnostmi tohoto týmu jsou soutěživost, disciplína a schopnost překonat jakoukoli překážku,“ řekl trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti v rozhovoru…
City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my
Liga mistrů

City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my

Real Madrid v sobotu zakončí 38 zápasů dlouhý maraton jménem La Liga duelem proti Betisu. O týden později pak svěřenci Carla…