Vedení La Ligy a španělské federace pozastavují všechny fotbalové soutěže na neurčito

Čas 23. 03. 2020, 14:04 | Autor Laša | Zdrojas.com
La Liga
La Liga

Vyplývá to ze společného prohlášení vedoucích orgánů obou organizací, v němž se píše, že soutěže budou přerušeny tak dlouho, dokud příslušné orgány španělské vlády i státní správy neuznají, že bude bezpečné je opět obnovit.

Stalo se to, co všichni očekávali. La Liga totiž byla původně přerušena jen pro dvě ligová kola. Situace ve Španělsku se za poslední dny dramaticky zhoršila, a tak RFEF i La Liga prodloužily dobu na neurčito. Rozhodující vliv bude mít vláda Pedra Sáncheze, která vyhlásila až do 11. dubna stav nouze. V tuto chvíli však nikdo neví, zda nedojde k jeho prodloužení. Pokud by se situace v zemi, kde se novým koronavirem do této chvíle nakazilo 33 089 lidí a 2 182 nemoci Covid-19 podlehlo, zlepšila, mohlo by se začít opět hrát nejdříve 23. dubna. Vedení La Ligy však ve skutečnosti pracuje s termínem 10. května, kdy by se mohly soutěže opět rozeběhnout.

V prohlášení se píše:

Monitorovací výbor, který byl ustanoven pro společnou koordinaci postupu La Ligy a RFEF souhlasí s pozastavením profesionálních soutěží, dokud příslušné orgány španělské vlády i státní správy nebudou mít za to, že je lze obnovit, aniž by to znamenalo jakékoliv zdravotní riziko. Jak RFEF, tak i La Liga chtějí ukázat svoji nejhlubší vděčnost všem, kteří věnují velkou snahu tomu, aby pro Španěly zabezpečili základní služby. Rovněž věnujeme hlubokou vzpomínku všem zesnulým, a vyjadřujeme upřímnou soustrast pozůstalým.

Od dnešního dne rovněž RFEF odsouhlasila zastavení všech neprofesionálních soutěží, a to jak ve fotbale, tak i ve futsale či plážovém fotbale. Rovněž vydala nařízení, aby se federace jednotlivých španělských regionů postaraly o to, aby i amatérský fotbal byl pro následující týdny utlumen.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!