Střípky z Pamplony: Isco s Ramosem zaveleli k obratu. Největším přínosem Garetha Balea bylo střídání

Čas 09. 02. 2020, 21:58 | Autor Laša
Isco a Sergio Ramos
Isco a Sergio Ramos

Real Madrid začal v Pamploně velice špatně a prvních 25 minut jednoznačně tahal za kratší konec provazu. Isco však týmu pomohl získat územní převahu a po zhruba půlhodině zavelel k obratu

FantastIsco

Isco v kritickou chvíli spasil Real Madrid. Když Osasuna vedla 1:0, zdálo se, že brzy přidá další branku. Bez přehánění, Los Blancos byli v tu chvíli zatlačeni do velké defenzivy, Osasuna je měla na lopatkách. Zhruba kolem 25. minuty začal hráč s číslem 22 přebírat iniciativu. Přihrávkami začal zapojovat své spoluhráče do hry a Real Madrid začal mít převahu ve středu pole. Nejprve Isco vytvořil příležitosti pro Balea a Benzemu, načež ve 33. minutě sám vyrovnal krásnou střelou, s níž Herrera v brance Pamplony nemohl nic udělat. Isco byl zkrátka fantastický. Po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Pan Inkognito

Bohužel, opět si nešlo nevšimnout slabého výkonu Garetha Balea. Respektive si Balea nešlo takřka vůbec všimnout. Jeho hlavička po centru Isca ve 30. minutě, a střídání v 71. minutě jsou jeho dva největší příspěvky v utkání. Lucas Vázquez, který jej střídal, toho za 20 minut stihl mnohem více. Navzdory všem prohlášením Zinedina Zidana či Jonathana Barnetta je Gareth Bale v Madridu momentálně nešťastný, zcela z formy a málo (či spíše vůbec) platný. Zřejmě si opět přivodil menší zdravotní problém, neboť signalizoval potíže s kotníkem… Proti Celtě příští týden by na hřišti měl přenechat místo raději Rodrygovi, Brahimovi, či navrátilci Hazardovi.

Další body pro Mendyho

Po bitvě je každý generál, ale ve srovnání s Marcelem lze uvést, že pokud by Ferland Mendy hrál ve čtvrtek proti Sociedadu, pokračoval by Real Madrid dost možná v semifinále Copa del Rey. Přes jeho pozici je pro soupeře takřka nemožné se dostat. Vzhledem k tomu, že Eden Hazard zatím nezáří tak, jak by si fanoušci i Zidane přáli, a Jović se trápí, vypadá to, že Mendy byl nejlepším letním nákupem. A pokud bude v takové formě pokračovat i nadále, bude pro Marcela takřka nemožné se do sestavy vrátit.

Zidanův kůň Lucas

Jedna skupina Merengues patří mezi jeho obdivovatele, druhá každoročně doufá, že Lucas Vázquez změní působiště. Dnešní zápas dal za pravdu první skupině fanoušků. Zidane mu dokázal vrátit ztracenou formu. Nyní nezáleží, zda Lucas hraje 5, 45, či 90 minut. Vždy odvede pro tým 100% práci. Ve chvíli, kdy Osasuna za stavu 1:2 tlačit, poslal Zidane na trávník svého univerzálního vojáka Lucase, který otupil útoky Pamplony z pravé strany. V 84. minutě své představení korunoval uklidňující brankou na 3:1.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!