Sergio Reguilón v dresu Sevilly proti svému Realu. Umožňuje mu to zrušení klauzule

Čas 17. 01. 2020, 16:14 | Autor Laša | Zdrojas.com
Sergio Reguilón v loňském utkání proti Atlétiku Madrid
Sergio Reguilón v loňském utkání proti Atlétiku Madrid

Real Madrid se v létě rozhodl, že do smluv o hostování již nebude vkládat tzv. „klauzuli strachu“, tedy že hráč nesmí proti Realu nastoupit, jinak bude klub, v němž hostuje, nucen platit pokutu. Díky tomuto kroku může v sobotu nastoupit za Sevillu i Sergio Reguilón, který v andaluském celku hostuje od léta.

Bude to trochu symbolické. Pokud Sergio Reguilón v sobotním utkání na Santiago Bernabéu nastoupí, stane se tak na základě pokynu a rozhodnutí Julena Lopeteguiho, tedy trenéra, který Reguimu dal poprvé čichnout k velkému fotbalu v dresu Los Blancos.

Julen Lopetegui se po loňském přípravném turné rozhodl nechat v prvním týmu Realu Madrid, což později umožnilo Santiagovi Solarimu, aby v době zranění, a posléze i špatné formy, Marcela dal Reguilónovi dostatek prostoru k projevení talentu.

Sergio Reguilón skutečně patřil k objevům loňské nepovedené sezóny. Upozornil na sebe například v El Clásiku, kde se nebojácně postavil Suárezovi a také Messimu. Zinedine Zidane se však rozhodl, že pro něj nemá prozatím místo. A tak k Marcelovi přišel Ferland Mendy a Sergio musel odejít na hostování do Andalusie.

Byla to ta nejlepší volba, jakou jsem mohl v dané situaci udělat. Probouzím se denně šťastný s dobrými pocity,“ řekl v týdnu před utkáním proti Realu Madrid v rozhovoru pro andaluská média Reguilón.

S myšlenkami a identitou Sevilly se mladý Reguilón snažil sžít od prvního dne, kdy například prohlásil: „Samozřejmě, že znám hymnu Sevilly. Znám ji od malička, kdy se mi hodně líbila. Věřím, že budu tento znak dobře reprezentovat.

Navzdory tomu, že byl Sergio Reguilón na rok poslán do Sevilly, v Madridu ještě možná neřekl poslední slovo. Sevilla jej sice může dle dohody s Realem na konci ročníku koupit, v případné smlouvě však musí být zahrnuta možnost přednostního práva o zpětném odkupu pro Real. Konečné slovo v případě Reguilónova dalšího setrvání však bude mít Zinedine Zidane.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!