Odložené El Clásico zná svůj termín. Kdy se bude v Barceloně hrát?

Čas 13. 11. 2019, 17:38 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
El Clásico
El Clásico

Toto derby dvou nesmiřitelných rivalů, v pořadí již 179. ligové, je kontroverzní již nyní. Přitom se z něj ještě neodehrála ani minuta. Ale protože El Clásico takřka nikdy nebylo jen o sportovních výkonech, i tentokrát se do něj promítla politika. Kvůli vyhrocené situaci v Katalánsku byl nejočekávanější ligový zápas podzimu odložen na 18. prosince. Bitva na Camp Nou vypukne od 20:00.

Kvůli událostem spojeným s katalánskou krizí musela Barcelona již v roce 2017 odehrát zápas La Ligy proti Las Palmas bez diváků. Podobná varianta se pochopitelně nabízela i v říjnu, kdy se situace v neklidném regionu vyhrotila poté, co španělský soud poslal některé ze separatistických politiků na několik let do vězení za uspořádání nelegálního referenda o osamostatnění Katalánska.

Jenže hrát El Clásico bez diváků by byla hloupost, a tak se oba kluby s vedením ligy dohodly na přeložení zápasu na polovinu prosince. Termín nakonec padl po dohodě mezi Realem a Barcou, přičemž ani jeden z klubů nerespektoval přání Javiera Tebase, který chtěl Clásico hrát jindy, než v týdnu od 16. prosince. Právě v tu dobu se totiž hrají zápasy Copa del Rey a také mistrovství světa klubů, kde bude evropský kontinent zastupovat Liverpool. Vedení La Ligy navrhovalo, aby se hrálo 4. prosince, což ale kluby odmítaly.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!