Mourinho analyzuje prohru Realu: Problémem jsou neproduktivní křídla i záloha

Čas 03. 03. 2019, 20:37 | Autor podvinho
José Mourinho
José Mourinho

Bývalý trenér Realu Madrid José Mourinho byl během El Clásika hlavním expertem stanice Bein Sports. Portugalec vypíchl hlavní příčiny prohry Bílého baletu, který s Barcelonou padl i podruhé v jednom týdnu.

Real Madrid předvedl v sobotu o dost horší výkon než ve středu. I když prohrál paradoxně menším rozdílem, slavit mohla opět Barcelona. Bílý balet navíc nevstřelil za 180 minut proti Barceloně ani gól.

Je jasné, že týmu v ofenzivě chybí Cristiano Ronaldo. „Když vám odejde hráč, který pravidelně dává 50 gólů za sezonu, musí to být znát. To jsou fakta,“ tvrdil José Mourinho.

„Benzema zlepšil svou výkonnost, dává více gólů než v minulé sezoně. Ale křídla musí také střílet dost gólů, abyste dokázali Ronalda nahradit. A to se neděje,“ vypíchl Portugalec hlavní kámen úrazu.

„Záloha ve složení Casemiro, Modrić a Kroos je vynikající na držení míče a zakládání akcí, ale nejsou to hráči, kteří se dostanou až do vápna a dají gól. Podívejte se, jaký gól dal Rakitić, tohle od ani jednoho z trojice Realu neuvidíte,“ doplnil trefně Mourinho.

Chvála pro mladíky

Slova chvály měl ovšem bývalý kouč Realu pro mladé hráče týmu. „Vinícius Junior je vynikající, samozřejmě ještě potřebuje nabrat zkušenosti. A rád bych upozornil na Reguilóna, který odehrál vynikající zápasy. Santiago Solari byl odvážný, že je dokázal zapojit,“ řekl.

Právě o budoucnosti Santiaga Solariho se v podstatě po celou dobu jeho angažmá spekuluje. Bývalý prezident Realu Ramon Calderón v týdnu tvrdil, že jeho nástupcem se v létě stane právě José Mourinho.

To Portugalec nijak nekomentoval. „Solari převzal tým v hodně těžké situaci. Bývalý kouč Julen Lopetegui prošel s týmem přípravu a za pár měsíců byl odvolán. Solari musel ukázat odvahu,“ dodal Mourinho.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!