Střípky z Bernabéu: Solarimu pokus o zmrtvýchvstání Marcela opět nevyšel

Čas 17. 02. 2019, 15:10 | Autor Laša
Marcelo
Marcelo

Real Madrid překvapivě prohrál s Gironou 1:2. Jakých pět momentů a příběhů nabídlo dnešní utkání?

Bernabéu pláče, Katalánsko se raduje

Real Madrid zakopl ve chvíli, kdy se to nejméně očekávalo. Rozjetá bílá mašina, která byla 5 ligových utkání neporažena, si měla smlsnout na zoufalém soupeři, jenž na výhru čekal od počátku prosince. Zápas se přímo nabízel k tomu, aby Solari nechal odpočívat některé klíčové hráče, což také udělal. Naopak šanci dostali ti, kteří v posledních utkáních spíše seděli na lavičce. Jenže Marcelo opět tragický, Odriozola velmi slabý, Ceballos neviditelný a Bale, který jen střídal, škoda mluvit… Opory neměly svůj den. Ramos, Casemiro, brance navzdory, či Benzema odehráli velmi špatný zápas. A tak Los Blancos v neděli dopustili, aby katalánská Girona poprvé v historii zvítězila na Bernabéu. Raduje se celé Katalánsko, protože Girona tímto pomohla Barceloně, která po tomto kole odskočila Realu již na 9 bodů!

Běž si zase sednout, Marcelo

Solari doufal, že v utkání proti Gironě předvede Marcelo, že ještě není úplně na odpis. Jenže tento zápas opět nahrál jeho kritikům, že brazilský bek na to v této sezóně prostě nemá. Ve 2. poločase si jej Portu několikrát namazal na chleba. Nebo namazal by, kdyby tam Brazilec byl. Na trávníku se pohyboval někdo, kdo se Marcelovi podobal, ale mysl jako by nebyla součástí těla. A tak se Portu vystřelil historickou výhru, a dvě jeho další šance, včetně trefení spojnice, zůstaly nevyužity. Takže za týden opět Regui. V obou El Clásicích raději Regui… A vlastně už na zbytek sezóny Regui…

Zase úmysl, Sergio?

Kapitán Los Blancos to zase dokázal! Ve středu se vyžlutil proti Ajaxu, aby si trest odpykal v odvetě a do čtvrtfinále Ligy mistrů šel s čistým štítem. A tak to lišák Ramos zopakoval i v La Lize. Nejprve si vyměnil roli s Courtoisem, dostal první žlutou, a těsně před koncem i druhou. Vyloučení a za týden proti Levante si nezahraje. Pozitivní je, že tam se vykartovat nebude moci, a zcela jistě bude připraven na ligové El Clásiko. Proto jsi to přece udělal, Sergio, ne? (Pozn. autora – pokud jste to dočetli až sem, pak vězte, že jde o jednu velkou ironii)

Rozdíl v přístupu

Nic nebylo mezi oběma týmy rozdílnější, než touha po vítězství. Profesorský výkon Realu Madrid ale zdaleka nestačil na bojovný a srdnatý výkon hostí. Viz penaltová situace, kdy Courtois chytil střelu Girony. O odražený míč ale nejvíce zabojoval Aleix García, který vystřelil a přinutil Sergia Ramose k brankářskému zákroku. Rozdíl v bojovnosti se ukázal i o pár momentů později. V 71. minutě pak Portu vybojoval míč na Marcelovi a trefil spojnici brány Los Blancos. O pár chvil později již Portu rozhodl. Více hladoví po výhře byli zkrátka Katalánci…

Headshot

Thibaut Courtois opět nevychytal čisté konto. Zneškodnil sice několik dobrých šancí Girony, na penaltu Stuaniho i ránu Portua ale byl krátká. Už úvod utkání předznamenal, že na konci zápasu bude Thibauta z jeho průběhu bolet hlava. Stuani vybojoval míč na Varanovi, řítil si to sám na Belgičana, který se jak se patří roztáhl do šířky, aby pokryl co největší prostor. Nakonec to byla jeho hlava, přesněji nos, kdo vychytal střelu uruguayského útočníka. Otřesený Courtois bral tuhle situaci ještě s humorem. Ten jej o pár desítek minut později, stejně jako miliony dalších madridistas, přešel.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!