Hodnocení hráčů: Hra Los Blancos zklamáním, ale taktiku určil Solari. V dobrém světle opět Vinícius

Čas 14. 01. 2019, 22:20 | Autor Laša
Radost z vedoucí branky Luky Modriće
Radost z vedoucí branky Luky Modriće

Tohle jsme od Realu hodně dlouho neviděli. Santiago Solari svázal svůj tým defenzivní taktikou. Ze hry Los Blancos bolely oči, ale tři body jsou v Madridu. Hráči do puntíku plnili, co od nich trenér vyžadoval, a tak si za přístup i nasazení zaslouží vysoké známky. Jenže, co se Solarim? Tohle od Realu v dalších utkáních vidět rozhodně nechceme!

Základní sestava

Vinícius Júnior – 8

h

Nedal branku a osmička? Pokusím se zdůvodnit. Situace v útoku Los Blancos byla tak špatná (3 zranění, vyloučený Lucas a v nemilosti Isco), že do Sevilly musel odcestovat i Vinícius, který dva dny před zápasy proležel s chřipkou. Navzdory tomuto handicapu byl na Benito Villamarín nejlepší hráč v bílém. Skvělé tempo, napadání, vynalézavost, schopnost navázat na sebe několik obránců soupeře a následně se jich zbavit. Vinícius opět odehrál famózní zápas. Jen tak dál!

Luka Modrić – 7,5

h

Jedno z jeho lepších utkání v letošní sezóně. Po celé utkání sváděl uprostřed pole souboje s Mexičanem Guardadem. Skvěle se pohyboval mezi obranou a útokem. Jeho branka levačkou otevřela skóre. Statistikové mu v utkání napočítali dvě klíčové přihrávky.

Dani Carvajal – 7,5

h

Od doby, co děláme hodnocení, vytvořila se nám jakási stabilní trojice, která se pravidelně umisťuje na předních příčkách. Marcos Llorente, Vinícius Júnior a Dani Carvajal. Pravý bek Los Blancos i včera odehrál výborné utkání. Carvajal byl neúnavný, po celý zápas brousil pravou stranu, i když směrem do útoku měl omezené možnosti, protože se hlavně ve 2. poločase spoluhráči moc nepřipojovali. Jeho statistiky? Dva úspěšné skluzy, dvě přerušené akce soupeře, tři vyhrané souboje.  

Sergio Ramos – 7

h

Real proti Seville zarputile bránil. Po většinu zápasu byl hluboko zatažený na své polovině. Bylo na Sergiovi, aby jako kapitán vedl pětičlennou obranu, což se mu vcelku dařilo. Dobře vykrýval prostory, často zadržel soupeře na vzdálenosti 25 metrů od Navasovy branky. Hned desetkrát přerušil akci soupeře.

Karim Benzema – 6,5

h

Kvůli zranění odehrál jen 45 minut, ale pro taktiku, kterou Solari týmu nastavil, byl v 1. poločase jedním z klíčových hráčů. Za poločas zvládl tři klíčové přihrávky, byl platný v protiútocích. Musel být stažen kvůli zlomenému malíčku.

Keylor Navas – 6,5

h

Kostarický brankář chytal v La Lize prvně od konce srpna, premiérově pod Solarim, kvůli zranění Thibauta Courtoise. Navzdory drtivé převaze Betisu na držení míče toho Keylor mnoho předvést nemusel. Ale byl rychlý na čáře, chytal centry. Los Verdiblancos na něj jen dvakrát vystřelili. Proti Canalesovi, který mu dal branku, mohl možná vyběhnout dříve.

Federico Valverde – 6,5

h

Uruguayec si připsal první start v La Lize. Mnoho kreativity nám nenabídl, protože byl možná až moc svázán taktikou. V první půli měl velkou příležitost ke zvýšení náskoku na 2:0. Kdyby ji proměnil, obraz hry by možná vypadal jinak.

Nacho – 6

h

Celkově odehrál Nacho dobrý zápas. Společně s Varanem byl víc zatažen, a bránili Sergia Canalese, což se jim, až na brankovou situaci, vcelku dařilo, zatímco Sergio Ramos se ve stoperské trojici více vysouval, aby pokryl Lo Celsa. 4 skluzy, 1 vyhraný souboj, 7 přerušených akcí soupeře.

Raphaël Varane – 6

h

Byl poněkud upozaděn Sergiem a Nachem, takže odehrál tišší zápas. Platí o něm prakticky totožné, jako o Nachovi. Jen s tím rozdílem, že to byl Raphaël, který se nestihnul vysunout, aby sklapla ofsajdová past. Pak už byl bez šance s naháněním Canalese.

Sergio Reguilón – 6

h

Real Madrid v Seville hrál náročný fotbal bez kontroly míče, což vyžadovalo mnoho fyzických sil. Na Sergiovi bylo vidět, že mu nastavené tempo dělá problémy. V prvním poločase se pohyboval po levém kraji sem a tam jako motorová myš, po přestávce zpomalil a v 74. minutě již byl vystřídán. Měl dvě střely a také dvě klíčové přihrávky.

Casemiro – 6

h

Proti Betisu jsme v jeho výkonu mohli spatřit záblesk na lepší časy. Určitě odehrál lepší utkání, než ty proti Villarrealu a Sociedadu. Byl hodně zatažený. Po faulu na něj kopal Real přímý kop, z něhož Ceballos skóroval.

Střídající hráči a trenér:

Dani Ceballos – 8

h

Po inkasované brance Real přešel na 4-4-2 a snažil se zápas oživit. Solari se rozhodl, že tím, kdo má spasit zvadlý Bílý balet, má být právě bývalý hráč Betisu. Jeden klasik v tu chvíli prohlásil, že Ceballos není hráčem do dané fáze zápasu. Přivítala jej nepřátelská atmosféra, která jej paradoxně možná nakopla. 100% přesné přihrávky, a hlavně… v 87. minutě zachoval ledový klid, když stoupl k míči při ojedinělé šanci Los Blancos ve 2. poločase. Díky skvělému pohybu Brahima obstřelil zeď, a zvrátil zápas ve prospěch Realu. Branku pochopitelně neslavil.

Brahim Díaz – 6

h

Dostal od Solariho jen 9 minut. Co nám jeho střídání ukázalo, krom toho, že s Iscem se už prostě nepočítá? Že Brahim dobře využívá svého nízkého těžiště ke kontrole míče. Je také velmi rychlý. Chce to ale čas, než zapadne do hry týmu. Zřejmě ani on nečekal, jaký bláznivý týden zažije.

Cristo González – 6

h

Kvůli zranění Benzemy dostal od Solariho 45 minut. Jak s nimi naložil? Toť otázka. Zápas v Seville nebyl ten, kde by Cristo měl možnost se nějak ukázat. Real byl tak zatažený, a tak defenzivní, že za 45 minut nasbíral jen 19 dotyků s míčem. Připsal si jednu střelu, a jde na něm vidět, že je zdravě sebevědmý. Jinak se ale, společně s Viníciusem, pohybovali v útoku až moc osamoceně. Tedy dokud je v 84. minutě neposílil Brahim.

Santiago Solari – 5

h

Jak ohodnotit Solariho? Těžká otázka. Jeho pozice nebyla vůbec jednoduchá. Musel vyřešit obrovskou marodku svého týmu, když nemohl počítat hned se sedmi hráči. Naordinoval svému týmu takovou taktiku, která nakonec, se štěstím, vedla ke třem bodům. Čili v tomto ohledu uspěl. Ale dál? Když máte v týmu Isca, a máte zároveň tolik zraněných hráčů, tak prostě hráče jeho kvalit nenecháte na lavičce! V tu chvíli nemůžete myslet na váš osobní spor, ale na úspěch týmu! A tady Solari dosti hazardoval. Vždyť na plac, s výjimkou Ceballose, poslal dva mladé kluky. Druhou věcí je zvolená taktika. Ano, vedla k úspěchu… Ale aby Real Madrid měl proti Betisu jen 26% držení míče? To je ostuda, která ale bohužel vychází z reálné síly týmu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!