Bláznivý příběh vyrovnávacího gólu Los Blancos. V hlavních rolích Lopetegui, Modrić, Bale a Isco

Čas 17. 09. 2018, 12:30 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Isco krátce po vstřelení branky na San Mamés
Isco krátce po vstřelení branky na San Mamés

Fotbalové zápasy mnohdy rozhodují maličkosti. Své o tom ví i trenér Realu Madrid Julen Lopetegui. Na San Mamés jeho svěřenci vybojovali pouze bod, ale nebýt souhry náhod, nemuseli mít ani jej. Původně totiž měl Isco nahradit na hřišti Garetha Balea. Nakonec ale trenér své rozhodnutí mění, a oba jmenovaní hráči měli na srovnání Bílého baletu lví podíl. Celý příběh, o kterém je tento článek, se odehrál v rozmezí 5 minut.

Píše se 61. minuta zápasu na San Mamés. Real Madrid se snaží smazat jednogólové vedení domácího Bilbaa a Julen Lopetegui vkládá své naděje do Isca. Rozcvičující se hráč dostal pokyn od realizačního týmu, běží k lavičce, kde se přichystá ke vstupu na hřiště. Dostává poslední rady od trenéra a asistenta.

Mezitím čtvrtý rozhodčí připraví na světelné tabuli informaci o střídání: číslo 11 (Gareth Bale) má jít ze hřiště dolů, a do zápasu má vstoupit číslo 22 (Isco). Během minuty, než dostane Real možnost plánované střídání uskutečnit, se ale situace mění.

Lopetegui se radí s asistentem, a najednou jde ke čtvrtému rozhodčímu nové zadání. Změnit číslo hráče, který má hřiště opustit. A tak čtvrtý sudí mění původně nachystanou 11 na 10. Ze hry má jít Luka Modrić.

Co Lopeteguiho přimělo, aby změnil názor? Podle deníku Marca obdržel jeden z jeho asistentů zprávu od Luky Modriće, který se zřejmě na hřišti necítil nejlépe. A tak se Julen rozhodl změnit své rozhodnutí, Balea na hřišti ponechat a stáhnout místo něj chorvatského vicemistra světa.

Trenér Bílého baletu ještě přišel k Iscovi, aby mu předal nové pokyny o jiném rozestavení i o úloze, které se na hřišti měl zhostit.

A tak se Isco konečně dostal na hrací plochu a krátce na to vstřelil branku. Při jednom z útoků Los Blancos poslal centr z pravé strany Gareth Bale přímo na hlavu španělského záložníka, který srovnal na 1:1 a zajistil tak pro Real bod ze San Mamés.

Gareth Bale, který původně měl své místo na hřišti přenechat Iscovi… V tomto případě měl Lopetegui opravdu šťastnou ruku!

Isco srovnal po pouhých dvou minutách na hřišti. Celý příběh se pak odehrál v rozmezí 5 minut.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!