Kroos před Lipskem: Dobrá část sezóny začíná. Je ale vždy těžší

  Kroos před Lipskem: Dobrá část sezóny začíná. Je ale vždy těžší
  Toni Kroos (zdroj: realmadrid.com)

  Lipsko hraje s velkým nasazením. Pokud zde chceme vyhrát, nesmíme polevit z výkonů, které jsme předváděli v posledních utkáních,“ řekl Toni Kroos před úterním prvním utkáním osmifinále Ligy mistrů, v němž bude Real Madrid čelit Lipsku.

  Skupinovou fází Ligy mistrů jsme prošli celkem pohodlně, teď začíná dobrá část sezóny, ta je ale vždy těžší. Hráli jsme tu před dvěma roky a prohráli tady. Víme, že proti nám bude stát soupeř, který hraje s vysokým nasazením. Pokud tu chceme vyhrát, nesmíme si dovolit polevit z výkonů, které jsme předváděli v posledních utkáních.

  Jeho budoucnost

  Stále jsem se ještě nerozhodl. Nevím, co bude v příští sezóně. Jsem ale moc rád, že fanoušci chtějí, abych ještě jeden rok hrál, to je pozitivní znamení. Cítím se dobře, ale rozhodnutý ještě nejsem.

  Tajemství této sezóny

  Nejdůležitější je motivace. Je důležité mít stále stejnou touhu po vítězství, stejnou, jako před deseti roky. Pokud tomu tak není, nebudete mít ve 34 letech tak dobré výsledky. Musím na sobě pořád pracovat, snažím se o sebe starat. Myslím, že po fyzické stránce jsem na tom dobře, jeden zápas za tři čtyři dny zvládnu. Vše funguje dobře. Takže jak jsem řekl, nejdůležitější v tomto věku je mít motivaci a starat se dobře o své tělo.“

  Nejlepší moment

  Není to tak snadné, mám za sebou mnoho úspěšných sezón. Těžko vybrat jednu, ale jsem velmi šťastný. Mé výkony jsou velmi konzistentní, těší mě, že v tomto věku hraji na této úrovni. Všichni víme, že teď klíčová část sezóny začne v březnu a dubnu. Uvidíme, na co budeme mít a co se stane.

  Návrat do národního týmu

  Musím si vše promyslet a rozhodnout. Bude záležet na spoustě věcí. Na mých osobních plánech, na tom, jak se budu cítit… Vždycky jsem říkal, že chci kariéru ukončit na nejvyšší úrovni. Stále si myslím, že jsem se před rokem rozhodl správně. Momentálně si užívám přítomnosti, věci se vyvíjejí dobře, což mi dává trochu více času na rozhodnutí. Je tu možnost, že bych se do reprezentace vrátil. Je to ale stejné, jako v případě prodloužení smlouvy v klubu. V tuto chvíli ještě nevím.

  Budoucnost Luky Modriće

  Dva odlišné případy, jsme v tomhle různí. I když spolu hrajeme dlouho a dobře, v některých věcech, třeba co se týče naší budoucnosti, přemýšlíme trochu jinak. Bude to jeho rozhodnutí, já mohu hovořit pouze o sobě.

  Jeho pozice na hřišti

  Nejlépe se cítím na šestce, v systému 4-4-2 se dvěma šestkami. V mnoha situacích musíte myslet více defenzivně. V posledních letech jsem pracoval na tom, abych se v těchto aspektech zlepšil. Real Madrid hraje vždy hodně ofenzivně, útočíme ve velkém počtu hráčů. Někdy proto musíte myslet také na zadní vrátka, když ztratíte míč.

  Kdy se rozhodne o své budoucnosti?

  Je tu možnost, že přijde dříve. Až budu doopravdy připravený a bude mi vše jasné. Na hřišti mě současná situace, jak vidíte, ani trochu netrápí. Jsem prostě spokojený s tím, čeho jsem ve fotbale dosáhl a jak hraji. O svoji budoucnost si nedělám starosti.

  Je Real favoritem Ligy mistrů?

  Nevím, jestli jsme favorité, samozřejmě jsme ale schopni celou soutěž vyhrát. Máme velmi dobrý tým, ale může se stát, že budeme mít špatný den a vypadneme. V tom je krása této soutěže, je tu tak vysoká úroveň, že je nesmírně těžké vyhrát. Nejlepší zápasy obvykle hrajeme proti těm nejtěžším soupeřům. To nás všechny motivuje.

  Motivace

  Nejvíce mě překvapuje, že mám stále chuť, než to, že tělo zátěž zvládá. Na profesionální úrovni jsem začínal ve velmi mladém věku, v sedmnácti letech za Bayern. Vždy jsem si myslel, že vydržím hrát 15 let, to znamená do 32. Ale stále mám chuť a motivaci. To mě překvapuje víc, než to, že tělo tuhle úroveň zvládá. Za posledních 15 nebo 16 let jsem neměl moc zdravotních problémů.

  Pískot v Saúdské Arábii

  Bylo to jen potvrzením toho, že jsem řekl správnou věc.


  Zdroj: realmadrid.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Henry: Neuznaný gól Lipska proti Realu? Správné rozhodnutí. Co radí hráčům?
  Liga mistrů

  Henry: Neuznaný gól Lipska proti Realu? Správné rozhodnutí. Co radí hráčům?

  Okamžik, který vzbudil velké emoce. U mnohých až hysterii. Pochopitelně mluvíme o neuznané brance Lipska v prvním utkání osmifinále Ligy…
  3 pozitiva a negativa po Lipsku: Čaroděj Lunin, „náhradník“ Brahim i zranění
  Analýzy a rozbory

  3 pozitiva a negativa po Lipsku: Čaroděj Lunin, „náhradník“ Brahim i zranění

  Real Madrid výsledkově zvládl první utkání osmifinále Ligy mistrů na půdě Lipska. Výhra 1:0 se ovšem nerodilo vůbec snadno a…
  Lunin se převlékl za Courtoise. Ukrajinský brankář předvedl fantastický výkon
  Liga mistrů

  Lunin se převlékl za Courtoise. Ukrajinský brankář předvedl fantastický výkon

  Ukrajinský brankář předvedl nejlepší výkon svého života od doby co hájí tři tyče. Od Courtoisova večera v pařížském finále proti…
  Brahim Díaz utrpěl svalové zranění. Ve středu ho čeká vyšetření
  Liga mistrů

  Brahim Díaz utrpěl svalové zranění. Ve středu ho čeká vyšetření

  Real Madrid nadále pronásledují zranění, tentokrát postihlo Brahima Díaze. Španělský útočník si v utkání s Lipskem přivodil svalové zranění. Může za to…