Kroos před Lipskem: Dobrá část sezóny začíná. Je ale vždy těžší

Kroos před Lipskem: Dobrá část sezóny začíná. Je ale vždy těžší
Toni Kroos (zdroj: realmadrid.com)

Lipsko hraje s velkým nasazením. Pokud zde chceme vyhrát, nesmíme polevit z výkonů, které jsme předváděli v posledních utkáních,“ řekl Toni Kroos před úterním prvním utkáním osmifinále Ligy mistrů, v němž bude Real Madrid čelit Lipsku.

Skupinovou fází Ligy mistrů jsme prošli celkem pohodlně, teď začíná dobrá část sezóny, ta je ale vždy těžší. Hráli jsme tu před dvěma roky a prohráli tady. Víme, že proti nám bude stát soupeř, který hraje s vysokým nasazením. Pokud tu chceme vyhrát, nesmíme si dovolit polevit z výkonů, které jsme předváděli v posledních utkáních.

Jeho budoucnost

Stále jsem se ještě nerozhodl. Nevím, co bude v příští sezóně. Jsem ale moc rád, že fanoušci chtějí, abych ještě jeden rok hrál, to je pozitivní znamení. Cítím se dobře, ale rozhodnutý ještě nejsem.

Tajemství této sezóny

Nejdůležitější je motivace. Je důležité mít stále stejnou touhu po vítězství, stejnou, jako před deseti roky. Pokud tomu tak není, nebudete mít ve 34 letech tak dobré výsledky. Musím na sobě pořád pracovat, snažím se o sebe starat. Myslím, že po fyzické stránce jsem na tom dobře, jeden zápas za tři čtyři dny zvládnu. Vše funguje dobře. Takže jak jsem řekl, nejdůležitější v tomto věku je mít motivaci a starat se dobře o své tělo.“

Nejlepší moment

Není to tak snadné, mám za sebou mnoho úspěšných sezón. Těžko vybrat jednu, ale jsem velmi šťastný. Mé výkony jsou velmi konzistentní, těší mě, že v tomto věku hraji na této úrovni. Všichni víme, že teď klíčová část sezóny začne v březnu a dubnu. Uvidíme, na co budeme mít a co se stane.

Návrat do národního týmu

Musím si vše promyslet a rozhodnout. Bude záležet na spoustě věcí. Na mých osobních plánech, na tom, jak se budu cítit… Vždycky jsem říkal, že chci kariéru ukončit na nejvyšší úrovni. Stále si myslím, že jsem se před rokem rozhodl správně. Momentálně si užívám přítomnosti, věci se vyvíjejí dobře, což mi dává trochu více času na rozhodnutí. Je tu možnost, že bych se do reprezentace vrátil. Je to ale stejné, jako v případě prodloužení smlouvy v klubu. V tuto chvíli ještě nevím.

Budoucnost Luky Modriće

Dva odlišné případy, jsme v tomhle různí. I když spolu hrajeme dlouho a dobře, v některých věcech, třeba co se týče naší budoucnosti, přemýšlíme trochu jinak. Bude to jeho rozhodnutí, já mohu hovořit pouze o sobě.

Jeho pozice na hřišti

Nejlépe se cítím na šestce, v systému 4-4-2 se dvěma šestkami. V mnoha situacích musíte myslet více defenzivně. V posledních letech jsem pracoval na tom, abych se v těchto aspektech zlepšil. Real Madrid hraje vždy hodně ofenzivně, útočíme ve velkém počtu hráčů. Někdy proto musíte myslet také na zadní vrátka, když ztratíte míč.

Kdy se rozhodne o své budoucnosti?

Je tu možnost, že přijde dříve. Až budu doopravdy připravený a bude mi vše jasné. Na hřišti mě současná situace, jak vidíte, ani trochu netrápí. Jsem prostě spokojený s tím, čeho jsem ve fotbale dosáhl a jak hraji. O svoji budoucnost si nedělám starosti.

Je Real favoritem Ligy mistrů?

Nevím, jestli jsme favorité, samozřejmě jsme ale schopni celou soutěž vyhrát. Máme velmi dobrý tým, ale může se stát, že budeme mít špatný den a vypadneme. V tom je krása této soutěže, je tu tak vysoká úroveň, že je nesmírně těžké vyhrát. Nejlepší zápasy obvykle hrajeme proti těm nejtěžším soupeřům. To nás všechny motivuje.

Motivace

Nejvíce mě překvapuje, že mám stále chuť, než to, že tělo zátěž zvládá. Na profesionální úrovni jsem začínal ve velmi mladém věku, v sedmnácti letech za Bayern. Vždy jsem si myslel, že vydržím hrát 15 let, to znamená do 32. Ale stále mám chuť a motivaci. To mě překvapuje víc, než to, že tělo tuhle úroveň zvládá. Za posledních 15 nebo 16 let jsem neměl moc zdravotních problémů.

Pískot v Saúdské Arábii

Bylo to jen potvrzením toho, že jsem řekl správnou věc.


Zdroj: realmadrid.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?
Liga mistrů

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?

Real Madrid musí splnit normy UEFA, aby mohl pro příští ročník Ligy mistrů zaregistrovat kompletní pětadvacetičlenný kádr. Tomu všemu nepomáhá…
Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení
Liga mistrů

Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení

Španělský záložník ve službách Manchesteru City Rodri reagoval na slova Rodryga Goese, který před finále Ligy mistrů pochválil anglického mistra.…
Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné
Liga mistrů

Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné

Novinář katalánského deníku SPORT Ivan San Antonio neměl v posledních dnech lehké spaní. Jak jinak si totiž vysvětlit neskutečně absurdní…