Kouzelník pro fyzickou přípravu. Metody Antonia Pintuse jsou opět 12. hráčem Realu Madrid

  Kouzelník pro fyzickou přípravu. Metody Antonia Pintuse jsou opět 12. hráčem Realu Madrid
  Antonio Pintus

  Deník ABC se věnoval téma návratu Antonia Pintuse, na kterého osobně vsadil prezident klubu Florentino Pérez. Ital zlepšil dynamiku týmu a výrazně snížil počet zranění.

  Středa 25. listopadu 2020. Real Madrid se v ten den střetl v Miláně s Interem v rámci čtvrtého kola skupinové fáze Ligy mistrů. Florentino Pérez se ráno v hotelu Sheraton Milan San Siro, kde tým strávil noc, setkal s Antoniem Pintusem, tehdejším trenérem Interu pro fyzickou přípravu.  

  Madridský deník ABC uvádí, že právě na této přátelské kávě, která se odehrála pár hodin před oznámením zprávy o smrti Diega Maradony, měl prezident Bílého baletu zahájit operaci návratu Itala do Realu Madrid.  

  První působení v Los Blancos 

  V létě 2016 požádal o první podpis Pintuse do Realu Madrid Zinédine Zidane, který vedení řekl, že na světě není lepšího specialisty, pro fyzickou přípravu fotbalistů. Jeho metodika byla jedním ze základů úspěchů v první etapě Zizoua.  

  Ocenil ho také klub a když Zidane v květnu 2018 rezignoval, Los Blancos požádali Pintuse, aby zůstal v prvním týmu. Ital souhlasil a Francouz to považovali za zradu. 

  Zidana nahradil Julen Lopetegui, se kterým Pintus nenašel společnou řeč. Španěl dokonce zveřejnil informaci, že Ital nebyl tím, za kohoho všichni považují.  

  Santiago Solari s ním měl mnohem lepší vztah, ale v prvním týmu dlouho nepůsobil. Po Argentincově propuštění došlo k šokujícímu návratu Zidaneho. Což byl konec pro Pintuse, který po sezóně rezignoval, když viděl, že Zizou s ním nebude spolupracovat.  

  Příchod Duponta 

  Trenér Bílého baletu vsadil na Gregoryho Duponta, „vědce“ z francouzské reprezentace. Pintus naopak okamžitě našel angažmá v Interu u nového trenéra Antonia Conteho. Tato změna byla pro Královský velkoklub katastrofální, protože minulou sezónu ukončili s 61 fyzickými zraněními. 

  Barcelona, druhá v tomto ohledu, jich měla 35. Dnes v klubu všichni mluví o zázraku, protože takto prořídlý tým bojoval do posledního kola o prvenství v lize a dostal se do semifinále Ligy mistrů.   

  Po analýze situace se Florentino rozhodl, že jediným řešením fyzické situace týmu je návrat Pintuse. Prezident tehdy netušil, že Zidane tým po sezóně opustí, ale zastával názor, že bez ohledu na to, kdo bude prvním trenérem, je to Ital, kdo musí být zodpovědný za fyzickou přípravu hráčů. 

  Návrat Pintuse  

  O více než šest měsíců později byl tento krok učiněn a pár dní po oznámení podpisu smlouvy s Carlem Ancelottim byl oficiálně potvrzen i návrat Pintuse. 

  „Dnes se mnohem více pozoruje celý tým i každý hráč jednotlivě, vše je založeno na vědě a především rozhovorech z mnoha stranami, shrnuli Los Blancos dění v týmu, a naznačují úzkou spolupráci Ancelottiho, Pintuse a šéfa lékařského oddělení Dr. Niko Mihiće.  

  „Rozhodnutí jsou přijímána kolektivně a je zde mnohem větší otevřenost různým nápadům a myšlenkám než v předchozích letech. Řešení nakonec vždy schválí všichni tři.“  

  Doposud Real Madrid utrpěl pouze 8 fyzických zranění, což by v případě stejného pokračování znamenalo méně než 20 zranění v průběhu sezóny.  

  Navíc kromě případu Garetha Balea byly další problémy hráčů buď krátké nebo mechanické, jako například výrony kolen Luky Jović a Fede Valverdeho. Důležité je, že Ferland Mendy a Toni Kroos, kteří začali sezónu s vážnými problémy, jsou dnes ve velmi dobré formě.  

  Luka Modrić opakuje, že se necítí na 36 let. Casemiro, David Alaba, Éder Militão a Vinícius odehrají každý zápas bez problémů. A tak dále… V klubu přiznávají, že i v těchto tématech musíte mít štěstí, ale realita je úplně jiná než ta z loňska.  

  Navíc kromě masivní nákazy koronavirem není v týmu žádný jiný vážný fyzický problém, protože Dani Carvajal se potýká pouze s přetížením a Dani Ceballos se již vrátil do plné práce s týmem po svém 5 měsíčním zranění kotníku.  

  Deník ABC dochází k závěru, že metody Antonia Pintuse  jsou opět 12. hráčem Realu Madrid.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: ABC.es

  8 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…