Jaký otec, takový syn a jaký otec, taková dcera? La Fábrica je plná dětí slavných fotbalistů

Jaký otec, takový syn a jaký otec, taková dcera? La Fábrica je plná dětí slavných fotbalistů
Enzo Alves, Marcelo a Roberto Carlos (zdroj: realmadrid.com)

Když se podíváme na sestavy mládežnických týmů Realu Madrid, najdeme několik hráčů se slavnými jmény nebo známými tvářemi. Jsou to děti hvězd minulosti, které vyrůstají v akademii Los Blancos a doufají ve skvělou fotbalovou kariéru.

Známé přísloví říká, že jablko nepadá daleko od stromu. Když se podíváme na týmy La Fábriky, uvidíme mnoho mladých fotbalistů, kteří jdou ve stopách svých slavných rodičů. V akademii Realu Madrid nejsou sobě rovni a rovnější, každý má na vrchol daleko. Odhalíme vám ty, kteří chtějí rozšířit velké rodinné tradice.

Existuje několik hráčů se slavnými jmény, kteří již začínají zářit díky svému talentu. Mnoho z nich vidíme každý víkend hrát za Castillu, což je předehra ke skoku mezi fotbalovou elitu. Jejich pozice se někdy překrývají s pozicemi rodičů, jako v případě brankáře Lucase Cañizarese.

V jiných případech je to naopak, jako například v rodině Pazových: Pablo byl obránce, ale má syna Nica, který se specializuje na útočení a v této sezoně dal už šest gólů.

Zinedine Zidane vidí, že Theo jde jeho stopami ve středu zálohy. Dalšími dědici s fotbalovým talentem, o které se Raúl stará v rezervním týmu, jsou Álvaro Rodríguez (syn Coquita) a César Palacios (syn stejnojmenného hráče, který hrál za Osasunu a Numanciu).

Nástupci ve všech kategoriích

Od juvenilních až po kadetské týmy mají Los Blancos také mnoho mladých hráčů zvučných jmen. Mezi starší patří Zizouův nejmladší syn Elyaz, který se rozhodl hrát obránce, a José Antonio Reyes, syn tragicky zesnulého bývalého hráče Realu Madrid.

Dalším mladým talentem je Álex Sánchez, který jde ve stopách svého otce a je záložníkem střílející góly. Nelze vyloučit, že by ho Míchel, jeho otec a současný trenér úspěšné Girony, mohl mít jednou v jednom ze svých týmů.

O krok dále jsou hráči, kteří dospívají a už mají za sebou hvězdné momenty, jako je Enzo, Marcelův prvorozený syn, který je v Cedete B, a kde na trenéry zapůsobí svou silou a střeleckou schopností, což ukazuje v lize U-15. Dalším kadetem, který má silnou pozici, je Manu Romero. Obránce, syn „Gata“ Romera, který má tah na branku a dvojí občanství mu otevírá dveře k reprezentaci Španělska i Uruguaye. Stojí za to tyto dva mladé skvosty sledovat.

V oddílu benjamínků začínají hráči své dobrodružství s fotbalem, jejichž rodiče byli aktivními sportovci. Martín Carbonero, o kterém jsme psali nedávno, když vidí doma tatínkovy rukavice, je si jistý, že se stane brankářem-dědicem mistra světa Ikera Casillase. Hraje ve stejném týmu jako Ethan, který jde ve stopách svého otce Javiera Balboa, velmi rychlého křídelníka, který nějakou dobu sdílel šatnu Realu s Casillasem.

Mezitím Leo Hazard, Edenův syn, momentálně dělá první krůčky v týmu Alevín. V kategorii Debutantes najdeme dva syny hráčů aktuálně hrajících za Bílý Balet. Řeč je o Lucasi a Nicolásovi, dětech Lucase Vázqueze a Thiba Courtoise, kteří sdílejí stejnou šatnu jako jejich otcové jsou v prvním týmu Realu Madrid.

Ženy také mají v dnešní době co říct a některé už začínají kráčet ve šlépějích svých slavných tatínků. To je případ Bibiany, dcery Javiho Casquera (bývalého hráče Sevilly a Getafe), který hraje jako útočník v Juvenilu, a Marie, Raúlovy dcery, která hraje v Cadete.

Samostatným případem je Ruth Cuenca, která jako dcera fotbalisty dělá kariéru v La Fábrice jako obránce Cadete, stejně jako její bratr David v Realu Madrid C. Oba jsou sourozenci Jorge Cuenca, obránce z Villarrealu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu
Castilla a junioři

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu

Real Madrid v létě opustila řada odchovanců akademie, kteří hledali pravidelný prostor v prvním týmu. Sergio Arribas, Carlos Dotor a…
Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid
Castilla a junioři

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid

Skupina talentovaných mladých fotbalistů z České republiky a Slovenska má tu čest trénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid.…
O Raúla se vážně zajímá  Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře
Castilla a junioři

O Raúla se vážně zajímá Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře

Kromě Unionu Berlín se o trenéra Castilly zajímá také druholigový HSV, kde působí Raúlův starý známý z doby jeho působení…
Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…