Jakou hodnotu má pro vás Real Madrid? Vzdali byste se dvou permanentek za 36 000 eur?

  Jakou hodnotu má pro vás Real Madrid? Vzdali byste se dvou permanentek za 36 000 eur?
  Santiago Bernabéu

  Real Madrid navrhuje svým zaměstnancům, aby se vzdali práva na dvě permanentky za 36 000 eur. Je to výsledek nových daňových předpisů a hledání navýšení počtu vstupenek na nové Santiago Bernabéu.

  Real Madrid zatím svým zaměstnancům, na které se vztahovala kolektivní pracovní smlouva, nabízel dvě permanentky na zápasy prvního týmu. Fotbalisté, trenéři a sportovní pracovníci dostávali pernamentky, vstupenky a VIP vstupenky na základě samostatných dohod, například v případě hráčů mezi La Ligou a Asociací španělských fotbalistů.

  Podle platformy Relevo se mění strategie klubu. Od nynějška nebudou noví zaměstnanci v rámci benefitů dostávat dvě permanentky. Co s těmi starými? Byly jim nabídnuty dvě možnosti: ponechat si dvě permanentky nebo se práva na ně vzdát výměnou za jednorázovou platbu ve výši 36 000 eur hrubého.

  Daně a volná místa

  Personální oddělení Realu Madrid zaslalo dotčeným zaměstnancům zprávu s klíčovým bodem: nová daňová nařízení činí z permanentek benefit pro zaměstnance, který podléhá příslušným daním. Klub zdůrazňuje, že jde o rozhodnutí příslušných finančních úřadů a úřadů práce, nikoli organizace.

  Jak velká bude daň v každé z variant? Pokud zvolíte 36 000 eur, jelikož se jedná o mimořádný příjem, 30 % z této částky bude osvobozeno od daně a zbylých 70 % bude zdaněno v souladu s předpisy o dani z příjmu. V případě ponechání si permanentek bude daň k úhradě vypočítána každý rok v souladu s platnými předpisy a také aktuální hodnoty těchto permanentek.

  Relevo uvádí, že zaměstnanci měli čas na rozhodnutí až do včerejšího dne (31. srpna 2022) a mnoho z nich se rozhodlo svých permanentek vzdát. Toto rozhodnutí je značně ovlivněno nejen velkou výší kompenzace, ale také tím, že mají stále přednost získat až 4 vstupenky na každý zápas Realu Madrid. Už jsou takové příběhy, kdy zaměstnanci oddalují odchod z klubu a změnu zaměstnavatele, protože chtějí dostat avizovaných 36 000 eur.

  K 31. prosinci 2021 měl Real Madrid 870 zaměstnanců, z nichž zhruba polovina byla ve výše uvedené situaci. Na druhou část, především sportovní personál, se vztahují jiné dohody.

  Dlouhá čekací listina

  Odborníci naznačují, že kvůli změně předpisů mohl Real Madrid vzít zaměstnancům právo na permanentky rovnou, ale neudělal to, a dokonce se pokusili v tuto chvíli spočítat jejich objektivní hodnotu. Je třeba podotknout, že je to velmi gentlemanský postoj, ale je třeba zdůraznit, že Real Madrid má v současné době přes 99 000 socios a čekací listina na permanentku je velmi dlouhá.

  Uvolněná sedadla budou mít navíc ještě větší praktickou hodnotu na novém Santiagu Bernabéu, kde se počet míst nezmění (kapacita zůstane na 81 044 místech). Je také třeba připomenout, že v této sezóně budou některé sektory stále mimo provoz a na stadion bude moci vstoupit asi 70 000 fanoušků.

  A co vy, vzdali byste se dvou permanentek na Real Madrid za 36 000 eur?

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: Relevo

  3 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Rodrygova proměna. Brazilec zaznamenal v pěti zápasech 7 gólů a 4 asistence
  Analýzy a rozbory

  Rodrygova proměna. Brazilec zaznamenal v pěti zápasech 7 gólů a 4 asistence

  Není to tak dávno, co nedal gól ani z té největší šance a fanoušci ho posílali na lavičku. Rodrygo nicméně…
  S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců
  Mužstvo

  S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců

  Nejlepší forma Realu Madrid v této sezoně přišla s návratem Ferlanda Mendyho do základní sestavy. Klub zvažuje prodej obránce příští…
  Chiringuito: Luninova smlouva s Realem Madrid platí do roku 2025. Hráč se rozhodne co dál
  Mužstvo

  Chiringuito: Luninova smlouva s Realem Madrid platí do roku 2025. Hráč se rozhodne co dál

  Podle informací uvedených v pořadu El Chiringuito vyprší smlouva Andriy Lunina s Realem Madrid v červnu 2025, nikoli 2024, jak…
  Bellingham získal cenu Golden Boy 2023. Jako nástupce vidí spoluhráče z Realu
  Mužstvo

  Bellingham získal cenu Golden Boy 2023. Jako nástupce vidí spoluhráče z Realu

  Jude Bellingham získal 97 % hlasů v prestižní novinářské anketě Golden Boy 2023 o nejlepšího hráče Evropy do 21 let.…