Hodnota kádru Realu je 783 milionů eur. Kdo je aktuálně nejdražším hráčem?

  Hodnota kádru Realu je 783 milionů eur. Kdo je aktuálně nejdražším hráčem?

  Kádr Realu Madrid pro sezonu 2021/2022 je minimálně do 1. ledna následujícího roku zavřen. Sčítá 25 jmen s tím, že navíc mohou nastupovat také fotbalisté z Castilly. Pojďme se společně podívat na aktuální hodnotu kádru Bílého baletu a jeho tahouny.

  Na oficiální soupisce Realu Madrid nejsou v tuto chvíli zapsáni hráči, se kterými se počítá také pro zápasy Castilly. Ačkoliv mnozí z nich se budou jistě pravidelně objevovat v nominacích A týmu a například Miguel Gutiérrez má našlápnuto dokonce do základní sestavy, na pětadvacetičlenné soupisce nefigurují.

  Celkovou hodnotu kádru Los Blancos vyčíslil odborný server Transfermarkt na 783,5 milionů eur. Z toho 63 milionů eur náleží brankářské dvojici, skoro 200 milionů eur obraně, 285 milionů eur záloze a konečně 238 milionů eur patří útoku. Jak si vedou jednotliví hráči?

  Vůbec nejdražším hráčem královského klubu je, možná trochu překvapivě, defenzivní záložník Casemiro. Jeho hodnotu Transfermarkt odhaduje na 70 milionů eur. Těsně za ním je s hodnotou 65 milionů eur další středopolař Fede Valverde. Není náhodou, že oba borci nedávno prodloužili své smlouvy.

  Třetí místo okupuje brankář Thibaut Courtois (60 milionů eur). Za ním se pak seřadily dvě letní posily Bílého baletu. Univerzál David Alaba i mladík Eduardo Camavinga jsou na částce 55 milionů eur. Následuje v současné době zraněný Ferland Mendy (50 milionů eur.)

  Na částce 40 milionů eur se pak seřadí hned několik hráčů, mezi nimi i Eden Hazard, jenž před dvěma lety přicházel za astronomických 120 milionů eur. Po sérii zranění a špatných výkonů šla ovšem Belgičanova hodnota významně dolů.

  Nepřekvapí, že ve spodu žebříčku jsou náhradní brankář Andriy Lunin (3 miliony eur), nevýrazný Jesus Vallejo (5 milionů eur) či Marcelo (7,5 milionu eur), jenž má už svá nejlepší léta za sebou.

  Hodnoty hráčů Realu dle Transfermarktu
  Casemiro70 milionů eur
  Fede Valverde65 milionů eur
  Thibaut Courtois60 milionů eur
  David Alaba55 milionů eur
  Eduardo Camavinga55 milionů eur
  Ferland Mendy50 milionů eur
  Toni Kroos40 milionů eur
  Eden Hazard40 milionů eur
  Vinícius Junior40 milionů eur
  Éder Militao40 milionů eur
  Marco Asensio35 milionů eur
  Rodrygo35 milionů eur
  Dani Carvajal30 milionů eur
  Dani Ceballos27 milionů eur
  Karim Benzema25 milionů eur
  Luka Jović20 milionů eur
  Gareth Bale18 milionů eur
  Isco18 milionů eur
  Lucas Vázquez15 milionů eur
  Luka Modrić10 milionů eur
  Nacho10 milionů eur
  Mariano Díaz10 milionů eur
  Marcelo7,5 milionu eur
  Jesus Vallejo5 milionů eur
  Andriy Lunin3 miliony eur

  Závěrem dlužno dodat, že hodnoty hráčů určuje hned několik parametrů a zdaleka nejen aktuální výkony na hřišti. V potaz se bere věk hráče a s tím spojený potenciál do budoucna, současná smlouva a mnoho dalších kritérií. A v neposlední řadě – cenu ve finále určuje jen a pouze samotný trh.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  Zdroj: Transfermarkt

  10 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…
  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno
  Mužstvo

  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno

  Dani Carvajal zveřejnil prohlášení, ve kterém se ohrazuje proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno. Dani Carvajal vyvolal ve Španělsku…
  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame
  Mužstvo

  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame

  Včerejšek byl dnem, Lucas Vázquez oficiálně před 8 lety debutoval v prvním týmu Realu Madrid a jeho přestup byl jedním…