González: Rozhodčí situaci posoudil správně. Romero Mbappého nezasáhl, jinak by zasáhl VAR

González: Rozhodčí situaci posoudil správně. Romero Mbappého nezasáhl, jinak by zasáhl VAR
Manolo González (zdroj: youtube.com)

Odlišný pohled než Carlo Ancelotti měl na kontroverzní rozhodnutí sudího trenér Espanyolu Manolo González.

Nevím, o čem se vlastně bavíme. Do takové diskuze se nechci zapojovat. Romero do toho šel tvrdě, ale pokud se podíváme na opakovaný záznam, myslím, že uvidíme, že se mu nepodařilo soupeře zasáhnout. Kdyby to dělal, určitě by to skončilo červenou kartou. Pro mě to byla ze strany rozhodčího dobře posouzená situace, protože, opakuji, Romero Mbappého nezasáhl. V opačném případě by byla situace pro sudího zřejmá. Pokud by tam měla být ukázána červená karta, opravil by rozhodnutí sudího VAR. Myslím, že bychom se měli bavit o tom, že Espanyol vyhrál zápas, to je pro mě nejdůležitější.

Pro nás to byl velmi příjemný večer, protož tato sezóna je nesmírně náročná. Jsem moc šťastný, protože i naši fanoušci si toto vítězství zasloužili. Také našim hráčům už taková radost chyběla. Je příjemné vyhrát proti nejlepšímu týmu Evropy, dodá nám to hodně sil. Neměli bychom se teď považovat za někoho, kým nejsme, ale určitě nás toto vítězství posílilo. Navíc jsme si připsali další zápas bez prohry.

Naši hráči vždy chtějí podat dobrý výkon a bodovat, ale někdy máte špatné dny, jako třeba proti Gironě. Každopádně se chceme dostat z bryndy, v níž jsme a dnes jsme porazili Real Madrid. Byl bych rád, kdyby náš plán pro tento zápas vypadal trochu jinak, ale oni nás po velkou část zápasu tlačili a hnali se dopředu. Odvedli jsme skvělou práci. Jen v prvním poločase nám trochu chybělo trochu lepší držení míče v přechodových fázích. I tak jsem ale z přístupu týmu nadšený.

Nemůžete se zavděčit všem. Někteří fanoušci si možná mysleli, že jsme byli v Seville rozestaveni příliš defenzivně, ale dali jsme gól. Nepovažuji se za defenzivního trenéra, bylo to vidět, když jsme v Oviedu hráli jako o život. Dnes jsem nemohl hrát proti Realu bez brzd. Mohli jsme se prezentovat odvážným způsobem a prohrát 0:4, ale ve finále bychom se jen zesměšnili.“

Ke konci jsem byl plný emocí, protože jsem chtěl zápas vyhrát a viděl jsem, jak všichni kolem mě reagují. Dávám do své práce spoustu energie a budu bránit tým až do smrti, zejména Espanyol. Vítězství v takovém zápase dělá den nezapomenutelným.“

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: as.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

OFICIÁLNĚ: Nejvyšší soud dává Realu Madrid za pravdu ve sporu s La Ligou
Klub

OFICIÁLNĚ: Nejvyšší soud dává Realu Madrid za pravdu ve sporu s La Ligou

Real Madrid oznámil, že Nejvyšší soud definitivně potvrdil neplatnost rozhodnutí prezidenta La Ligy, která v roce 2022 zabránila klubu účastnit…
Komise rozhodčích představila seznam sudích pro Primera División na sezónu 2026/27
La Liga

Komise rozhodčích představila seznam sudích pro Primera División na sezónu 2026/27

Technická komise rozhodčích zveřejnila zprávu po sezóně 2025/26 a představila seznam rozhodčích pro soutěžní ročník 2026/27. Nejsilnější změny se týkají…
Javier Tebas podporuje Barcelonu: chování Florentina Péreze je nepřijatelné
La Liga

Javier Tebas podporuje Barcelonu: chování Florentina Péreze je nepřijatelné

Barcelona není ve svém tažení proti Florentinu Pérezovi a jeho obviněním z korupce vůči katalánskému klubu – a tím i…
Gerard Piqué Bernabéu nezvládá přestupové období Realu Madrid
La Liga

Gerard Piqué Bernabéu nezvládá přestupové období Realu Madrid

Real Madrid ukradl toto léto veškerou pozornost španělských médií — od překvapivých voleb, přes jmenování José Mourinha až po rychlé…