Goal: Chelsea kontaktovala zástupce Rodryga
- Spekulace
- dnes 6:49
- 0 Komentářů
- Laša

Raisa Simplicio a Thiago Fernandes z brazilské redakce Goalu informují, že Chelsea pečlivě sleduje situaci Rodryga v Realu Madrid a zvažuje jeho příchod. Anglický klub hledá útočné posily a čtyřiadvacetiletý Brazilec patří mezi kandidáty, o něž by mohl projevit vážný zájem.
Jednání mezi oběma kluby zatím nezačala, ale Blues již kontaktovali hráčovy zástupce, aby zjistili jeho připravenost na případný letní přestup. Ve Španělsku mezitím sílí spekulace o možné změně jeho působení.
Rodrygo má s Realem Madrid smlouvu platnou do 30. června 2028, takže jeho přestup by pro Chelsea znamenal významnou finanční investici. Sám hráč se ke své budoucnosti zatím nevyjádřil, ačkoliv se nedávno objevily zprávy naznačující údajné napětí mezi ním, Judem Bellinghamem a Kylianem Mbappém. Rodrygo však spekulace jasně odmítl, když na platformě X napsal: „Přestaňte si vymýšlet.“
Podle novinářů Goalu má Real Madrid zájem o angažování záložníka Chelsea, Enza Fernándeze. Čtyřiadvacetiletý Argentinec má s Blues smlouvu platnou až do 30. června 2032, což znamená, že jeho přestup by pro Bílý balet představoval značnou finanční investici.
Fernández patří mezi klíčové hráče Chelsea v sezóně 2024/25—odehrál 44 zápasů, na hřišti strávil 3327 minut, vstřelil 7 gólů a přidal 13 asistencí. Rodrygo naopak nastoupil do 50 utkání, odehrál 3291 minut a jeho bilance činí 13 branek a 10 asistencí.
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: goal.com