Fede po vítezství: Snažím se užít si každou pozici a odevzdat všude maximum. Dnes jsem nadšený

Fede po vítezství: Snažím se užít si každou pozici a odevzdat všude maximum. Dnes jsem nadšený
Fede Valverde a Karim Benzema (zdroj: realmadrid.com)

Fede Valverde poskytl rozhovor DAZN po ligovém El Clásiku proti Barceloně. Přinášíme komentáře hráče Realu Madrid z tohoto rozhovoru ve smíšené zóně na Santiago Bernabéu.

Barcelona je tým, kterému jsem vstřelil nejvíce gólů (3)?

(smích) „Jsem velmi šťastný. Především z výhry a práce všech, obětavosti a snahy. Věděli jsme, že to bude těžké a obtížné. Se svým výkonem jsem také spokojený, dělá mi velkou radost. Snažím se užít si každý okamžik.“

Klíč k vítězství?

„Útok a obrana. Pracovali jsme spolu jako tým. Dokázali jsme se ubránit, dokázali jsme v těžkých chvílích trpět. Když jsme vedli 1:0, měli jasnou příležitost, ale co, i takové štěstí v klíčových momentech potřebujete. Dobře jsme pracovali v obraně a zezadu jsme se rychle přesunuli do útoku. Dalo nám to hodně prostoru a dokázali jsme ho využít,“ zhodnotil Fede utkání.

Jaká je moje oblíbená pozice?

„No, vždycky jsem říkal, že radši hraju ve středu zálohy, ale dnes tomu dávám jako křídlo docela hodně. Takže tuto pochybnost raději nechám na trenérovi (smích). Snažím se užít si každou pozici a odevzdat všude maximum. Vím, že vpředu můžu dát mnohem víc gólů a asistencí. Uprostřed mohu svou prací a energií hrát více pro tým. Jsem nadšený. Věděl jsem, že dnes moc příležitostí nebude, ale když jsem jednu dostal, trefil jsem to. Jsem velmi šťastný.“

Mobilita našeho středu pole je propracovaná věc?

„Věděli jsme, že když se Luka vrátil pro míč a Carva se přesune na křídlo, budu mít spoustu prostoru dostat míč za záda jejich záložníků. Takto jsme odehráli mnoho akcí. Měli jsme také spoustu mechanismů, kdy jsem šel dovnitř a ztrácel míč na levé straně. Hodně na tom pracujeme.“

„Trenér mě také žádá, abych vbíhal do středu a nezůstával pořád na čáře, protože nejsem nejsilnější hráč ve hře hned vedle lajny. Takže ano, na tom všem pracuji a snažím se nabít své spoluhráče energií a najít prostory, které nabízejí příležitosti k dosažení branky.“

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

OFICIÁLNĚ: Nejvyšší soud dává Realu Madrid za pravdu ve sporu s La Ligou
Klub

OFICIÁLNĚ: Nejvyšší soud dává Realu Madrid za pravdu ve sporu s La Ligou

Real Madrid oznámil, že Nejvyšší soud definitivně potvrdil neplatnost rozhodnutí prezidenta La Ligy, která v roce 2022 zabránila klubu účastnit…
Komise rozhodčích představila seznam sudích pro Primera División na sezónu 2026/27
La Liga

Komise rozhodčích představila seznam sudích pro Primera División na sezónu 2026/27

Technická komise rozhodčích zveřejnila zprávu po sezóně 2025/26 a představila seznam rozhodčích pro soutěžní ročník 2026/27. Nejsilnější změny se týkají…
Javier Tebas podporuje Barcelonu: chování Florentina Péreze je nepřijatelné
La Liga

Javier Tebas podporuje Barcelonu: chování Florentina Péreze je nepřijatelné

Barcelona není ve svém tažení proti Florentinu Pérezovi a jeho obviněním z korupce vůči katalánskému klubu – a tím i…
Gerard Piqué Bernabéu nezvládá přestupové období Realu Madrid
La Liga

Gerard Piqué Bernabéu nezvládá přestupové období Realu Madrid

Real Madrid ukradl toto léto veškerou pozornost španělských médií — od překvapivých voleb, přes jmenování José Mourinha až po rychlé…