Thomas Tuchel: Zápas nerozhodne rozestavení Realu ani naše. Rozhodující bude Kanté

Čas 05. 05. 2021, 11:43 | Autor Laša | Zdrojchelseafc.com
Casemiro a Kanté
Casemiro a Kanté

Podle německého trenéra anglického celku bude právě defenzivní záložník Blues tím, kdo má schopnost rozhodnout vývoj semifinále Ligy mistrů. „Pro tyto hráče jsou noci jako bude ta dnešní stvořené.“ Připomněl také, že Kanté dokázal udržet na uzdě útok Realu Madrid již minulý týden.

Německý trenér na adresu Kantého pěl ódy na předzápasové tiskové konferenci, kde mj. prohlásil.

Je to kluk, kterého potřebujete k získání trofeje. Kde se může zlepšit? Asi nikde. Jsem nesmírně šťastný, že ho v týmu mám. Kdekoliv jsem trénoval, všude jsem snil o tom, že budu mít Kantého ve svém klubu. Bojoval jsem o něj. A teď je to můj hráč. Vyhrál každou trofej kromě Ligy mistrů. Vím, že udělá vše pro to, abychom tuto trofej získali. Je pro nás všechny velkým příkladem. Jeho přínos pro tým byl patrný všude, kde hrál. Je klíčový, a bude klíčový i proti Realu Madrid. Doufám samozřejmě, že v tom pozitivním smyslu pro nás.

Tuchel však ještě pokračoval: „Je to milý, až plachý člověk. Je tichý a mimo hřiště se drží v ústraní. Rád má svůj volný čas. Není příliš hlasitý, ale vždy se usmívá. S každým komunikuje podle potřeby. Jsem rád, že existují hráči jako je on. Má mentalitu skutečného srdcaře, který odvede to nejlepší pro tým. Komukoliv pomůže.

Klubový web Chelsea připomíná, že výkon Kantého a Jorginha bude důležitý v tom, zda se jim podaří získat převahu nad očekávanou záložní trojící Realu Madrid ve složení Kroos – Casemiro – Modrić.

Nejsem si jistý, zda Real Madrid opět nastoupí v rozestavení 5-3-2, nebo zda přepne na 4-3-3, což je pro ně přirozenější. Tuším, že se tak bude odvíjet podle toho, zda bude mít Zinedine k dispozici Ferlanda Mendyho a Sergia Ramose. Každé rozestavení má své silné stránky a slabiny. Netroufám si hádat, co Zinedine vymyslí. Proto se soustředím na náš tým.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!