Rekordmani Ligy mistrů. Real čeká 30. semifinále soutěže, druhý Bayern jich má 20

Čas 26. 04. 2021, 09:47 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Real je nejúspěšnějším klubem historie Ligy mistrů
Real je nejúspěšnějším klubem historie Ligy mistrů

Že je Liga mistrů (dříve PMEZ) pevným poutem spjata s Realem Madrid, není žádnou novinkou. Vše potvrzuje rovněž rekordní počet semifinále, do kterých již Bílý balet zasáhl. Až v úterý nastoupí Zidanovi svěřenci proti Chelsea, bude to třicátá bitva o finále prestižní evropské soutěže.

Real Madrid skutečně v úterý nastoupí již do svého 30. semifinále Ligy mistrů (a jejího předchůdce PMEZ). V tomto ohledu je suverénně nejúspěšnějším týmem. Druhý Bayern Mnichov má na svém kontě 20 semifinále, třetí Barcelona je na čísle 16. Ani jeden z týmů v tomto ročníku další zápis nepřidá.

Jde opravdu o obrovské číslo, zvlášť, když vezmeme v potaz smutnou éru nedávných let, kdy se Real Madrid nedostal osmkrát v řadě přes brany osmifinále. Dnes něco nepředstavitelného. Také od té doby Bílý balet vyhrál La Décimu a následně zaznamenal legendární hattrick pod vedením Zinedina Zidana.

Nemusíme dodávat, že Real Madrid je jasně nejúspěšnějším klubem historie Ligy mistrů i co se týče trofejí. Královský klub jich nastřádal již 13 a letos by rád přidal 14. triumf. Pokud by se to povedlo, měl by Real přesně dvakrát tolik titulů než druhý AC Milán (7).

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!